Ramm aitab rammu kasvatada

 

Jõgeval tegutsevale raskejõustikuklubile Ramm panid 22 aastat tagasi aluse isa ja poeg Izmail ja Tiit Uspenski. 1993. aastast on klubi eestvedajaks olnud Aimur Säärits. Kui loodud sai klubi raskejõustiku edendamiseks Jõgevamaal, siis praegu tegeleb klubi selle valdkonna aladest ainult maadlusega. Vähesel määral tegeldakse ka sangpommiürituste korraldamisega. Päris toimekas on klubi aga rahvaspordi edendamisel, nii et õigupoolest vajaks klubi nimi veidi muutmist, et raskejõustik selles ei domineeriks.

Parematel aastatel on Rammu treeningurühmades tegutsenud korraga üle saja noore, praegu 40-50. Põhiliselt harrastatakse kreeka-rooma maadlust ja sumot, ent põltsamaalaste eeskujul tegeldakse veidi ka vabamaadlusega. Kui vahepeal kippus klubis treeningute intensiivsus langema ja tulemused tagasihoidlikumaks jääma, siis nüüd püütakse jälle natuke kõrgemaid eesmärke seadma hakata.

“Eks see ole nn ühe-mehe-klubide kurbloolisus, et abilisi napib ja vahepeal kipub jõud raugema, eriti kui leivaraha tuleb mujalt teenida, sest klubis tegutsemine seda pigem neelab kui annab,” ütles Aimur Säärits, kellele on abitreenerina toeks abikaasa Ave. Jõgeval ettevõtjana tegutsev endine sumomaadleja Madis Õunapuu ja mõned teised on aeg-ajalt nõus asendustreeneri rolli kandma.

“Raske ju on, aga kui noortel on võistlustel hästi läinud ja sära silmis, siis on see töö eest parim tasu,” ütles Aimur. Möödunud aastal võitsid Rammu noored eri vanuseklasside ja maadlusstiilide Eesti meistrivõistlustelt 33 medalit. Kaalukamatest tiitlitest on Rammu sportlastel ette näidata 2007. aastal Kristin Lepa poolt võidetud Euroopa noortemeistri tiitel sumos. Tiitlivõistlustel on Eestit esindanud viis Rammu maadlejat.

Klubi n-ö tunnusürituseks võib pidada Vooremaa auhinnavõistlusi kreeka-rooma maadluses, mis on kujunenud üheks Eesti kaalukamaks noorte maadlusturniiriks. 32. Vooremaa maadlusvõistlus toimub tänavu 22. ja 23. oktoobril ning seekord on see üks sarivõistluse “Nublust Nabiks” etappe. Paraku ei ole selle korraldamisel enam abiks Ants Pajut, kes oli omal ajal koos Izmail Uspenskiga Vooremaa maadlusvõistluse käimatõmbaja.

Maadlusvõistlustest on Ramm korraldanud veel näiteks Põhjamaade meistrivõistlusi juunioridele ja Georg Lurichi mälestusvõistlusi. Tuleva aasta veebruaris toimuvad aga Jõgeval Eesti täiskasvanute meistrivõistlused, millest peavad osa võtma kõik eesti maadlejad, kes Londoni olümpiamängudele pääseda soovivad. Paljud teavad aga Rammu hoopis Piiri pargi sariürituste (pargijooks, rattasõit, suusasõit), samuti Jõgeva linna tervisepäevade (aeg-ajalt on need ka Jõgeva linna ja valla ühised tervisepäevad) korraldajana.

“Ilma hea koostööta lapsevanematega ning ilma heade spordiõpetajatest abilisteta, kes alati valmis kohtunikuks tulema, ei jõuaks klubi oma nappide võimaluste juures kuigi kaugele,” ütles Aimur Säärits.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus