Rallikrossihooaeg lõppes rajarekordiga

Laupäeval Elva lähistel Kulbilohu rajal peetud hooaja viimasel Eesti meistrivõistluste rallikrossietapil purustas maailma rallikrossi tippu kuuluv norrakas Andreas Bakkerud rajarekordi, kuid sõitu võita ei suutnud.

Tänavust Eesti rallikrossi meistrivõistluste hooaega oli lõpetama kutsutud sel alal maailma tippu kuuluv Norra mees Andreas Bakkerud, kellele anti Kulbilohu rajal sõitmiseks Reinsalu Sport meeskonna poolt ette valmistatud Ford Fiesta. Maailmaklassi sõitja näitas, milleks ta võimeline on, ning pigistas elektrisinisest Fiestast Kulbilohu rajal välja läbi aegade kiireima aja: ta läbis ringi vaid veidi enam kui neljakümne kahe sekundiga. Paraku jäi see pingutus tema jaoks ka päeva helgeimaks hetkeks, sest rajarekordi teinud Ford Fiesta SuperCar klassi finaalsõitudeni välja ei vedanud.

Sellegipoolest polnud finaal vähem vaatamisväärne. Selles klassis oli meister küll kaks etappi enne hooaja lõppu selgunud, kuid madalamad kohad polnud veel jagatud. Hea sõidu tegi Ranno Bundsen, kelle start küll ebaõnnestus, kuid kes suutis stabiilselt hea sõiduga esimeseks tõusta. Tema õnneks tuli algul pikalt sõitu juhtinud soomlasel Silvo Viitanenil võistlus tehnilise rikke tõttu katkestada. Bundsen teenis hea sõiduga väärtuslikud esikohapunktid ning lõpetas rallikrossihooaja teisena.

Ka Super1600 klassis oli Arvo Kask juba varem endale meistritiitli kindlustanud, kuid sellegipoolest oli mees Kulbilohus stardis. Nagu paaril varasemal etapil, tuli Kasel piike murda suure rivaali Janno Liguriga, kes küll tänavu Eesti meistritiitli konkurentsis ei olnud, sest võistlused välismaal ei lasknud kodustel tiitlivõistlustel aktiivselt osaleda. Kask pidi kogu eelsõitude aja ning ka finaalis vaatama Liguri Škoda Fabia tagaosa ning leppima teise kohaga. Sõidu võitnud Ligur saavutas hooaja kokkuvõttes neljanda koha. Samas on tema eesmärgiks ikkagi tõus Euroopa tippu ning kodusest meistritiitlist ilmajäämine teda ei häirinud.

Tagaveoliste autode klassis oli endale enne Kulbilohu etappi meistritiitli kindlustanud ka Kalmer Vaht. Ta andis kodurajal publikule korraliku etenduse, kuid sõitu võita ei suutnud. Esikoha saavutas Margo Soomets ning teise koha Andrus Karu. Meistriks kroonitud Kalmer Vaht pidi leppima kolmanda kohaga. Noortest sõitjatest oli Kulbilohul kiireim Mihkel Varul, teiseks jäi Mart Tikkerbär ning kolmanda kohaga pidi leppima käesoleva aasta meister Casper Eerikson. 

Eesti meistrivõistluste tulemused 2013

SuperCar

1. Sten Oja

2. Ranno Bundsen

3. Mait Pikkof 

Super1600

1. Arvo Kask

2. Jaan Pettai

3. Priit Rebane 

Juunior1600

1. Casper Eerikson

2. Mart Tikkerbär

3. Keiro Orgus 

TouringCar

1. Kalmer Vaht

2. Andrus Karu

3. Siim Sündema

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus