Rallikrossi meistrivõistlused taas Piirojal

Laupäeval sõidetakse Eesti rallikrossi meistrivõistluste seitsmes etapp järjekordselt Piirojal, sest algselt planeeritud võistluspaik Audru ringrada ei saanud õigeks ajaks valmis.

Laupäevane etapp on Põltsamaa lähistel Piiroja rajal juba kolmas, mis sel hooajal seal sõidetakse. Planeeritud oli Piirojal läbi viia kaks etappi, kuid rallikrossi komitee oli sunnitud tõstma sinna veel ühe etapi. Augusti algul selgus, et Audru ringrada, kus oli plaanis läbi viia seitsmes etapp, ei saa selleks ajaks valmis. Samas kinnitati komiteest, et sellest vangerdusest hoolimata jätkatakse Audru ringraja meeskonnaga koostööd ning loodetavasti on võimalik Eesti meistrivõistluste etappi seal juba uuel hooajal läbi viia.

Piirojal peetav seitsmes meistrivõistluste etapp on sel hooajal eelviimane ning see tähendab, et siis on kohalikel sõitjatel eelviimane võimalus oma oskused proovile panna ja kodupubliku ees poodiumikohti püüda. Kohalikel on kindlasti soov lõpuks ka Põltsamaa meest Arvo Kaske kõrgeimal poodiumiastmel näha. Sel hooajal pole tal eriti õnne olnud ning enamasti on ta pidanud leppima teise kohaga. Samas on Kasel veel kõik võimalused Eesti meistriks tulla, kuigi tema peamisest konkurendist Janno Ligurist pole kindlasti lihtne jagu saada. Momendil lahutab esimesel kohal olevat Ligurit ja teisel kohal platseeruvat Arvo Kaske kümme punkti.

Põltsamaa kandist pärit Sten Karuks, kes sõidab võimsamate masinate klassis SuperCar, otsustas enne eelmist etappi Kulbilohus startida uue autoga. Tema eelmine võistlusauto Peugeot 206 vaevles hooaja algusest tehniliste probleemide küüsis. Seetõttu polnud Karuks saanud teha pea ühtegi hea tulemusega sõitu ning mees valis Kulbilohus võistlemiseks hoopis  Mitsubishi EVO 6. See lüke tõi talle teise koha ning Karuks loodab kindlasti ka ülehomme kodupubliku ees hea sõidu teha.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus