Rakveres tuleb meeste tantsupidu

Meeste tantsupeo idee autori ja kunstiline juhi Maie Orava sõnul oodatakse lisaks juba registreerunud rühmadele Rakveresse esinema ka ekstra selleks sündmuseks moodustatavaid truppe.

“Mistahes vanuses ärksa vaimuga mees, kel on tahet end omapärases situatsioonis proovile panna, peab saama võimaluse osaleda Eesti ja ehk kogu maailma esimesel meestetantsupeol, ” ütles Orav.

Peole pääsemiseks tuleb huvilistel moodustada kaheksaliikmeline rühm ning pöörduda kohaliku kultuurijuhi poole, kes omakorda juhatab mehed pädeva tantsuõpetaja juurde. Edasi tuleb varuda kord nädalas vaba õhtu trenniks, et valmistuda märtsis toimuvaks ülevaatuseks.

Eesti I Meeste Tantsupidu toimub 11. juunil 2006 Rakvere Vallimäel ja staadionil. Peo pealiiniks on mehe rolli väärtustamine ühiskonnas läbi tantsu. Ainulaadsele tantsusündmusele on oodata ligi 2500 esinejat. Tantsupeo korraldab MTÜ Tarvanpää Selts koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi ning Rakvere Linnavalitsusega.

PEEP PIHLAK
meeste tantsupeo meediatoimetaja

blog comments powered by Disqus