Rakvere Teater tunnustas Sadala rahvamaja

Ülemöödunud laupäeval tähistas Rakvere Teater Rahvaaia terrassil peetud peoga 71. sisehooaja lõppu ja suvehooaja algust. Ühe hooaja lõpu puhul välja antud teatriordenitest pälvis Sadala rahvamaja, kes tunnistati teatri parimaks võõrustajaks.

Teatri turundusjuhi Elvis Eferti sõnul pälvis Sadala rahvamaja tunnustuse, sest  on olnud nii trupi hinnangul kui ka külastajate arvates Rakvere Teatri etendustele suurepärane võõrustaja.

“Külalislahkuse ordenit annetades avaldasime Sadala rahvamajale tunnustust ja tänu hea koostöö eest,” ütles Elvis Efert. “Sadalas on kaduvikukunsti esindajaid alati lahkelt ja sõbralikult vastu võetud.”

Et Sadala rahvamaja esindaja haiguse tõttu peole minna ei saanud, saadab teater ordeni Sadalasse posti teel.

“Rakvere Teater on meil tõesti lõppenud hooajal päris sage külaline olnud,” ütles Sadala rahvamaja haldava Sadala Külade Seltsi juhatuse esimees Pille Tutt. “Enne seda oli aga rahvamaja remondi tõttu pikem paus.”

Pille Tuti sõnul armastab Sadala rahvas Rakvere Teatrit ja teater omalt poolt arvestab ka kohalike tingimustega. Et valguspark rahvamajal veel puudub, on teater näiteks etendust andma tulles oma valgustusseadmed kaasa võtnud.

“Rakvere Teatri ja Sadala rahvamaja heast koostööst annab kinnitust seegi, et teater on meile uueks hooajakski mitut etendust pakkunud. Ühe kohta on leping juba sõlmitud,” ütles Pille Tutt.

Mitut liiki teatriordenid asutas Rakvere Teater 2002. aastal ning nendega tänatakse neid, kes teatrile toeks ja abiks olnud. Lisaks külalislahkuse ordenile (selle varasemate kavaleride hulgas on ka Jõgeva kultuurikeskus) antakse välja teatritruuduse ordenit ja mängupartneri ordenit. Teatritruuduse orden on mõeldud teatrikülastajale, kes hooaja jooksul kõige sagedamini tee Rakvere Teatrisse leiab, ning selle pälvis tänavu Enn Õunpuu. Mängupartneri ehk koostööpartneri ordenit jagab Rakvere Teater parimale ettevõttele või asutusele, kes on olnud abiks kas  reklaamitöös või lavastuse väljatoomisel, ning selle sai tänavu Põhjakeskus.

Publiku lemmikuteks valisid pea tuhat hääletanud teatrikülastajat Ülle Lichtfeldti ja Üllar Saaremäe. Parima lavastuse tiitli pälvis Andres Noormetsa/August Kitzbergi “Tuulte pöörises”. Parima meesosatäitja ja ühtlasi peanäitejuhi Üllar Saaremäe leedukeelse tervituse ooperi “Attila” proovidelt Vilniusest edastasid õhtu juhid Toomas Suuman ja Anneli Rahkema. Parima naisnäitleja preemia laureaat astus aga publiku ette juba järgmises rollis — Marie Underina Rakvere Teatri suvelavastuses “Noor Eesti”. Nimelt müüdi heategevuslikul oksjonil teatrijuhi ametikoha ja muu väärtusliku kõrval maha Marie Underi suudlus.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus