Rakkes avati noortekeskus

Juba esimestel lahtiolekupäevadel külastas uut keskust sadakond noort.

Kuigi noortekeskus on mõeldud 7-24-aastastele, on seni seda külalistanud peamiselt põhikooliealised noored.

Keskuse juhataja Taimi Talpas-Taltsepa sõnul on teretulnud kõik noored, mitte ainult Rakke valla omad. ?Me võtame kõiki noori vastu, olgu nad siis Paidest, Jõgevalt või kust iganes, meil on kõik teretulnud,? kinnitas noortekeskuse juhataja.

“Rakke Gümnaasiumi õpilane Tõnis Palkov kujundas meie põrandad ning seinad, ainult minu ruumi seinad tegid tüdrukud, sest ma tahtsin, et siin oleksid maalitud lilled,? rääkis Taimi Talpas-Taltsepp ja lisas, et palju on aidanud vabatahtlikud.

“Meie tuumikus on kuus vabatahtlikku 10. klassi tüdrukut, nad on väga palju teinud.?

Et kaks tähtsamat kohta, kus noored kohtuvad, on kool ja keskus, siis on üsna loogiline, et need on omavahel seotud. Kooli huvijuhiga oli pidev kontakt juba enne, kui keskus üldse avati. Kooliga on suhted head, sealt saab keskus nõu, abi ja tuge.

Noortekeskuses leidub palju mitmesuguseid lauamänge, populaarseks on osutunud lauatennis ja koroona. Majas leidub ka raamatuid, on kolm arvutit, kus saab mängida, teha vajalikke koolitöid, surfata internetis. Veel on noortele antud kasutada muusikakeskus, teler ja videomakk. Kuigi praegune sisustus ja abivahendid on küllalt kesised, loodetakse see viga tulevikus parandada. Kuigi praegu veel ühtegi huviringi pole, loodab juhataja, et sügisel hakkab tegutsema vähemalt kunsti- ja näitering. ? Meie tuumikus puuduvad poisid ning me ei tea, mida nemad teha tahavad,? tundis juhataja muret. Praegu kasutab kaks poissi keskuse ruume breiktantsutrennideks.

Esimene noortekeskuse üritus toimus juba 13. mail. Tutvuti Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumi noortega. Juhataja sõnul oli selle kohtumise peamiseks eesmärgiks õppida üritusi korraldama. ?Nemad on sellel alal juba tegijad, meie alles õpime,? sõnas juhataja. Kohtumine Pelgulinnas algas ühiste mängudega. Et kohalikud ja külalised paremini omavahel suhtlema hakkaksid, moodustati gruppe ja ringe nimede, tähtkujude ja vanuste järgi ? sel kombel leidsid nii külalised kui võõrustajad üksteises midagi ühist.

Tutvus tehtud, alustati diskoga. Pelgulinna Gümnaasiumi 7. klassi õpilane Berit Kallas ütles, et Rakke külalised on kõik sõbralikud ja toredad. Järgmisel päevadelgi toimus ühiselt ettevõtmisi, näiteks vabaõhuüritus Rakke staadionil ja perepäev uues keskuses.

Taimi Talpas-Taltsepp soovitab noortel eelkõige õppida, et haridus omandada, ning kui aega üle jääb, siis ka aktiivselt noortekeskuses toimuvatel üritustel kaasa lüüa. Mida aktiivsemad noored ise on, seda tihedamini toimuvad uues keskuses mitmesugused üritused ja seda huvitavamad need on.

MARILIIS OJAMÄE

blog comments powered by Disqus