Rakke abituriendid nautisid võimalust olla lapsed

Kuid on üks päev enne eksamiperioodi algust, mil koolilõpetajad võtavad korraks aja maha ja naudivad veel lapseks olemist ? see on tutipäev.

Aprilli viimasel reedel toimus Rakke Gümnaasiumi abiturientide tutipidu. Kui traditsiooniliselt kaasneb tutipäevaga suurem veesõda, siis seekord möödus päev suhteliselt kuivalt.

Päeva alustasid abituriendid lauluga. Käidi laulmas ning lilli kinkimas direktorile, õpetajatele, kellatädile. Kui lilled kingitud ning laulud lauldud, tehti veel viimaseid proove enne aktust. Meelehärmiks avastati, et muusikaga pole kõik korras. Õnneks suudeti probleemid enne aktust lahendada ning kõik sujus oodatust pareminigi.

Nagu tutipäeval juba tavaks on saanud, sisenesid abituriendid saali käsikäes esimese klassi õpilastega. Aktust alustas direktor kõnega. Seejärel esinesid esimese klassi õpilased lauluga ning südamlike edusoovidega eksamiteks.

Järgmiseks üllatasid ?kümnendikud? abituriente esialgu ise laval tantsides ning seejärel päevakangelasi võimlema pannes. Hoogsas võimlemisprogrammis said kaasa teha kõik, kes vähegi soovisid ning seda võimalust kasutasid paljud.

Üheteistkümnes klass esitas abiturientidele pühendatud laulu, mille sõnad hiljem lõpetajatele kingiti.

Pärast humoorikat laulu andis eelabituurium etenduse, kus kujutas praegust abituuriumi ette veerandsaja aasta pärast. Esinejate nägemus oli, et tulevikus on praeguste koolilõpetajate seas postiljone, ajakirjanikke, poliitikuid, metsamehi ja teiste ametite esindajaid. Päevakangelastele sooviti kivi kotti ning kingiti vastavad kotid, milles, oh üllatust, olidki kivid.

Lõpuks astusid lavale abituriendid ise. Etendati tüüpilist paroodiat silmapaistvamatest õpetajatest. Pärast ?klassitunde? esitasid 12. klassi tüdrukud kava pallidega, mis vääris märkimist rohkem humoorikuse kui keerulise ülesehituse eest.

Lõpuklassi noormehed esitasid aga võimlemiskava lintidega, mis oli tõeline pärl! Hoolimata sellest, et lintide käsitsemine pole just poiste kõige tugevam külg, suutsid nad linte lennutades isegi saltosid sooritada.

Lõpetuseks laulsid kaheteistkümnendikud mitmesuguseid laule lilledest. Hoolimata sellest, et kõigil lauljatel sõnad meeles polnud ja et ka viisist ?mööda pandi? oli etteaste õnnestunud, sest oli humoorikas. Abiturientide peaeesmärgiks oligi kogu üritus võimalikult lõbusaks muuta.

MARILIIS OJAMÄE,
abiturient

blog comments powered by Disqus