Rajal tähistatakse Maslenitsat

Esmaspäevast pühapäevani tähistati Maslenitsa nädalat. Kasepääl on maslenitsa nädalat lõpetavat üritust juba kümnekonnal aastal korraldatud. Maslenitsa nädala juurde kuulub pannkookide küpsetamine, külas käimine ja vastlate tähistamine.


Homme, 10. märtsil tähistatakse Raja Vabaajakeskuse pargis maslenitsa nädalat lõpetavat vastlapäeva. Raja Vabaajakeskuse juhataja Valentina Jazõkova sõnul algab üritus rongkäiguga, kus osalevad naisansambli liikmed, lisaks niisugused tegelased nagu kevad, talv, karu jt. Samuti võtavad rongkäigust osa lapsed.

Rongkäigus kantakse kaasa Maslenitsa nukku, mis ürituse lõpus vastavalt traditsioonile ära põletatakse. Korraldatakse ka erinevaid mänge ja võistlusi. Üks võistlustest toimub poomil, kus võistlejad padjaga teineteist poomilt maha lüüa püüavad. Võisteldakse ka patsipunumises, kus mehed naistele ja tüdrukutele patsi punuvad.

Tamme ratsatalu esindaja tuleb hoburakendiga lapsi sõidutama. Valentina Jazõkova lausus, et kui ilmaolud lubavad, siis sõidutatakse lapsi saaniga, kui lund ja libedust napib, siis vankriga. Kõik Maslenitsal osalejad saavad pannakooke süüa ja teed juua. Pannkoogid maitsevad värskes õhus eriti hästi ja neid küpsetatakse seekord kaks korda rohkem kui eelmisel aastal.

Pühapäev on maslenitsa kombe kohaselt andestuspäev, mil kõik oma patud Jumalalt andeks saavad paluda. Esmaspäevast algab suur paast. Valentina Jazõkova sõnul on maslenitsa tähistamise näol tegemist kakskeelse üritusega ja seetõttu selgitatakse üritusel toimuvat nii eesti kui ka vene keeles.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus