Rajal alustas tegevust noortekeskus

Raja vabaajakeskusse sisustatud avaras ja rõõmsaks värvitud   noortekeskuses pakutakse mitmekülgseid vaba aja veetmise võimalusi erinevas vanuses  lastele ja noortele.  Teisipäeval peetud avapeol korraldatud küsitluses selgitati välja, milliseid huviringe noored soovivad.

Noortekeskuse avapeol panid noored oma soovid kirja.  “Täpsem tutvumine on veel ees, kuid juba teame, et lastele meeldib väga tantsimine. Iseäranis populaarne on tänavatants,” ütles vabaajakeskuse  juhataja Valentina Jazõkova. “Tahame  loominguliseks tegevuseks  igakülgsed võimalused luua. Väga oluliseks peame eneseväljendusoskuse arendamist. Ringijuhtide töö eest tuleb maksta lapsevanematel.   Samas võib aga leiduda andekaid noori, kes ise oma eakaaslasi juhendama hakkavad,” rääkis ta.

Noorsootöötaja tunneb   psühholoogiat

Kasepääl elav Peipsi gümnaasiumi neljanda klassi õpilane Artjom Zadera mängis noortekeskuses  parajasti arvutimängu X-box. “Siin on tore ka joonistada ja  plastiliinist voolida,  sõpradega juttu  ajada. Noortekeskusse sõidan Mustveest bussiga, koju sõidutavad mind vanemad,” ütles poiss.

Raja noortekeskuse igapäevatööd koordineerib Diana Kononova  Mustveest (pildil). “Arvan, et  siinses tegevuses tuleb kasuks, et olen kolme tütre ema, harrastan aeg-ajalt peojuhtimist   ning oman teadmisi psühholoogiast. Sellel alal ja teistelgi teemadel on kavas ennast veelgi täiendada.  Siis saan ka paremini abiks ja nõuandjaks olla, kui lapsed ja noored soovivad oma muredest rääkida,” lisas ta.

 Põhjalik tutvustamine lahtiste uste päevadel

Noortekeskuse sisustamisele kaasa aidanud Kasepää vallavalitsus on andnud märkimisväärse  panuse, et kasvatada ja arendada piirkonna lapsi ja noori. “Omavalitsuses peetakse oluliseks iga last. Paari nädala pärast on plaanis korraldada  noortekeskuses lahtiste  uste päev, kus kuulatakse ka laste ja noorte kontserti. Oodatud on kõik huvilised, eriti lapsevanemad, kooliõpetajad, sõbrad ja tuttavad,” rääkis Valentina Jazõkova.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus