Raja vanausuliste raamatute ja käsikirjade restaureerimiseks ning konserveerimiseks eraldati raha

?Vastutades riigi ja kiriku koostöö arendamise eest, pean oluliseks tutvuda erinevate kirikute tegevusega. Kirik ja kultuur on omavahel tihedalt seotud, mis peegeldub selgelt ka vanausuliste elukorralduses. Kui Kihnu kultuur kuulub ÜRO teadus- ja kultuuriorganisatsiooni UNESCO pärandisse ja Setomaa on esitatud kultuuripärandi nimekirja, siis ei pea ma liialduseks, kui ka vanausuliste kultuur UNESCO maailmapärandisse kuuluks. Vanausuliste unikaalne kultuuriruum väärib kaitsmist ja jäädvustamist,? ütles regionaalminister Jaan Õunapuu.

?Vanausulised on end Eestis alati hästi tundnud ning on sellise suhtumise ära teeninud. Kes neid ikka aitama peaks, kui mitte Eesti riik, kelle suhtes nad on alati lojaalsed olnud,? põhjendas Vooremaale antud usutluses otsust vanausulisi abistada Siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au.

?Tänapäeval on vanausuliste tegutsemine kandunud ka suurematesse linnadesse ning nooremad kasutavad religiooni tutvustamiseks internetti. Vanemate on jäänud nende palvetamine,? selgitas Ilmo Au.

Visiidi käigus külastas regionaalminister Raja küla vanausuliste kloostrit ning Kasepää, Kolkja ja Varnja vanausuliste kirikuid.

Lisaks külastas Jaan Õunapuu Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Mustvee kirikut ja Mustvee Halastuse ja Püha Kolmainsuse Ainuusu Kogudust.

Regionaalministrit saatsid visiidil rahvastiku ja regionaalala asekantsler Einike Uri, ministeeriumi nõunik Sulev Lääne, ministri nõunikud Merike Metstak ja Kristi Madis, usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au ja pressinõunik Kärt Einlo.

JÜRI LEESMENT

blog comments powered by Disqus