Raja vabaajakeskusesse kolisid trollid

Raja vabaajakeskuses avatud näitusel „Tollide maa“ on vaadata nukud, mis kujutavad Skandinaavia mütoloogiast tuntud inimesesarnaseid olendeid, trolle. Trollid tõi oma kollektsioonist näitusele Raja vabaajakeskuse töötaja Aleksandra Tšurkina.


Aleksandra Tšukrina ütles, et huvi trollide kogumise vastu tekkis tal suuresti põhjusel, et need tegelased on tuntud Eestile lähedaste maade, Norra, Rootsi ja Taani muinasjuttudest. „Esimese trolli kinkis mulle tütar, kes Norras ligi viisteist aastat praktikal oli. Siis hakkasid trolle reisidelt kaasa tooma sõbrad ja tuttavad.“ Näitusel eksponeerib Aleksandra viitkümmet trolli: nii mees- kui ka naistrolle, aga ka lapsi. Tähelepanu äratavad trollist kalamehed koos kaladega.
„Trollid on kasvult päkapikupikkused, kuid iseloomult sageli kurjad. Neile ei meeldi, kui inimesed nende maadel käivad ja kive võtavad,“ märkis Tšurkina. Näitust tutvustavalt plakatilt loeme, et troll on kasvult kääbus või hiiglane, iseloomult ohtlik, rumal, samas heatahtlik või lausa naiivne ning mõnikord on tal maagilised võimed.
Norra talurahvas suhtus trollidesse soojalt ja südamlikult.
„Trollinäituse avasime lastekaitsepäeval ja uudistajaid oli palju. Pakkusime poistele ja tüdrukutele ka võimalust tasuta batuudil hüpata,“ rääkis Raja vabaajakeskuse juhataja Valentina Jazõkova.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus