Raja Teele kodu müügis

Palamuse kandis müüakse Raja talu, mida Oskar Luts kirjeldab “Kevades”  Raja Teele koduna. Kirjandusloolisse paika ehitasid tänapäevase maakodu selle praegused omanikud, kunstnikud  Urmas ja Sülli Reet Vaino.

Taasiseseisvunud Eestis vahetusid Palamuselt 2,5 kilomeetri kaugusele jääva Raja talu omanikud üsna sageli ega jäänud sinna ka elama.  Vainod ostsid kinnistu koos pooleli olnud majakarbiga, mille ehitasid 2003. aastal kuuetoaliseks majaks. “Rajasime ka kanalisatsiooni.  Et jänesed olid vanad õunapuud ära söönud, istutasime uued, millele viitame ka müügikuulutuses. Inspiratsiooni  saime  filmist “Suvi”, kus on samuti juttu noortest õunapuudest,” rääkis Urmas Vaino.

Tema  kinnitusel sobib Raja hästi turismitaluks, aga miks mitte ka hobuste kasvatamiseks.  350-ruutmeetrise pinnaga maja, kus elamispinda 160 m2,  ja 9,8-hektarilise krundiga kinnistu müümist põhjendas praegune peremees sellega, et pere lapsed on  suureks kasvanud.

“Raja talu on üheksa aastaga väga armsaks ja energiarohkeks kohaks saanud. Samuti kunstnikutee valinud  Pojad Nathan Ra ja Matthias Jonathan on aga jõudnud täisikka ja  alustamas iseseisvat elu. Leidsime Sülli Reedaga, et meile kahele jääb tänane kodu liiga suureks  ja peame plaani taas Tallinna kolida. Loomingulist koostööd Palamuse valla ja teistegi Jõgevamaa piirkondadega teeme meelsasti tulevikuski.”

Pühapäevase seisuga polnud ostuhuvilised veel 180 000 eurot maksvat Raja talu vaatamas käinud.

Oskar Luts “tegi ” Palamuse lähedal paiknenud Raja talust Teele kodu. Teele prototüüp Adele Pärtelpoeg elas  tegelikult Palamuse alevikus. 

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus