Raja külas avati renoveeritud kultuurimaja

Eile avati Kasepää vallas täielikult nüüdisajastatud Raja kultuurimaja, kus on ruumid ka noortekeskusele.


Raja kultuurimaja on läbinud täieliku noorenduskuuri. “Siin ei leidu ühtegi nurka, mida poleks nüüdisaegsemaks tehtud,” kinnitas juhataja  Aleksandra Tšurkina.

“Väga ilus on nüüd suur saal, kus uued valgustid ja kardinad ning esinduslikud, mugavad ja pehmed toolid. Nüüd avanevad paremad võimalused ka kutselisi artiste esinema kutsuda. Rekonstrueerimise käigus saime juurde ka väiksema saali, mis sobib hästi koosolekute ja mõttevahetuste korraldamiseks, koosviibimisteks väiksematele seltskondadele. Uus on ka köök,” kirjeldas ta.

Katlamajast noortekeskus

Raja kultuurimaja teisel korrusel on ruumid käsitöö- ja tantsuringile. “Endisest katlamajast ehitati aga noortekeskus, kus olemas teler, arvutid, mitmesugused lauamängud.  Missugust vaba aja veetmist seal pakume ja millised huvialaringid seal tööle hakkavad, sõltub suuresti noorte endi soovidest. Arvatavasti hakkab vallas tööle ka eraldi noorsootöö spetsialist,” rääkis Aleksandra Tšurkina.  

Kogukonna kultuurikolle

Tema sõnul on  kultuurimaja tegevusvaldkonnaks ka  vene rahvakultuuri hoidmine ja tutvustamine. Maja külastavad aga nii vene kui ka eesti kogukonna liikmed.

Kasepää vallavanem Jüri Vooder märkis, et idee Raja kultuurimaja renoveerida tekkis  juba 2006. aastal. “Katus ja põrandad uuendati juba varem. Nüüd  läbis maja aga täieliku uuenduskuuri. Viimase etapi ehitustööd, mida tegi Eviko, kestsid aasta aega,” lausus omavalitsusjuht.

Vooderi sõnul läks kultuurimaja renoveerimine maksma üle 300 000 euro. “Raha laekus Kohalike Omavalitsuste Investeeringutoetuste ehk nn KOIT-kavast ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt. Omaosaluse kattis Kasepää vald.”

“Otsus toetada Raja kultuurimaja ehitamist on üks meeldivamaid, mida  oleme vastu võtnud,” ütles Kasepää vallavolikogu esimees Aivar Anijago.   

“Uuendatud maja loob uued väljundid kultuuritööks nii kohalikule rahvale kui ka kaugemalt tulijatele. Hea meelega  võtan ka ise võimalikult paljudele üritustele Raja kultuurimajas kutse vastu,” kinnitas maavanem Viktor Svjatõšev.

“Kasepää vallas tunnetatakse, et kultuuris on paikkonna elujõud. Siin on alati põhjalikult tegeletud kultuurialase järjepidevuse hoidmisega ja erinevate põlvkondade kaasamisega. Nüüd avanevad selleks veelgi  mitmekülgsemad võimalused,” lisas Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt.

“Peipsimaa on saanud juurde ühe tänapäevase kultuurikolde. Mul on hea meel, et sain ka ise kaasa aidata selleks vajalike riiklike investeeringute eraldamisele. Möödunud laupäeval osalesin Raja kultuurimajas festivalil, kuhu oli kogunenud saalitäis rahvast,” märkis riigikogu liige Aivar Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus