Raja küla uus teelõik rulluisutajate päralt

Kell 13 antakse start 37,0 km pikkusele rulluisumaratoni rajale minejatele. Viis minutit hiljem pääsevad rajale hobirullist (7,3 km) ja rahvarullist (22,0 km) osavõtjad. Lasterulli (1 km) start on kell 12.

Avataval teelõigul on asfaldi seisukord ideaalilähedane. Rada kulgeb Tartu-Jõhvi uuel maanteelõigul 74,9. ja 79,7. kilomeetri vahel. Stardi- ja fini?ipaik asub teelõigu keskel Kasepää jäätmejaama juures, läheduses on ka autoparkla.

Kiivri kandmine on kohustuslik

Osaleda võivad kõik rulluisutamise huvilised, kes on valitud distantsi läbimiseks piisavalt treenitud. Rulluisutajal peab kindlasti kiiver peas olema. Täiskasvanud vastutavad oma tervisliku seisundi eest ise, laste tervisliku seisundi eest vastutab treener või lapsevanem.
Maratonile saab registreeruda veebilehel www.jslkalju.ee või enne võistluste algust kohapeal. Täna võib registreeruda veel soodushinnaga.

Kõigile rulluisutajatele on tagatud meditsiiniline abi. Stardi- ja fini?ipaigas osutavad abi kvalifitseeritud meditsiinitöötajad. Hädasolija märkamisel palutakse sellest kohe teada anda rajal liikuvatele eraldusmärkidega rajajulgestajatele-meditsiinitöötajatele.

Rulluisutajatele pakutakse spordijooki, vett ja kerget sööki.

Võistlejate aegade arvestus toimub vanusegruppide kaupa. Hobirulli protokoll vormistatakse tähestikulises järjestuses.

Autasustamine algab umbes kell kolm. Auhindadega autasustatakse rullimaratoni absoluutarvestuse kuut paremat meest ja kolme paremat naist, rahvarulli ja lasterulli distantsidel absoluutarvestuse kolme paremat meest ja naist. Vanusegruppide kolme paremat meest ja naist autasustatakse medalitega. Lisaks sellele osalevad kõik sõitjad loosiauhindade jagamisel.

Maanteeamet on auhindadeks välja pannud 20 seljakotti ning kõigile osavõtjatele helkurid ja kaelapaelad.

Autoliiklus suunatakse vanale maanteele

Uus teelõik, millel sõidavad rulluisutajad, suletakse autoliikluseks laupäeva hommikul kell 10 ning avatakse taas hiljemalt kell 17. Sel ajal suunatakse liiklus paralleelselt kulgevale endisele maanteelõigule, mille ääres kohalik Raja küla rahvas kala ja köögivilja müüb. Autojuhtidel palutakse selles piirkonnas vähendada sõidukiirust, jälgida ajutisi liiklusmärke ning standardset ohutusriietust kandvate liiklusreguleerijate märguandeid.

Kalevipoja Rulluisumaratoni korraldamisel toetavad Jõgeva Maavalitsust Kasepää Vallavalitsus, Mustvee Linnavalitsus, Jõgevamaa Spordiliit Kalju, Põltsamaa Valla Spordiklubi Tervis ning Rulluisuklubi ABEC.

Lähem infot saab küsida telefonil 529 6034 (Jõgeva Maavalitsuse projektinõunik Tiina Loorand) või vaadata veebilehtedelt www.jogevamv.ee ja www.rulluisutamine.ee.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus