Raivo Meitus loobus volikogu esimehe kohast

Neljapäevasel Jõgeva vallavolikogu istungil teatas senine volikogu esimees Raivo Meitus istungi lõpul ootamatult, et lahkub esimehe kohalt ja ühtlasi ka volikogust. Avalduse esitas Meitus vallale 25. veebruaril.


Otsus volikogu esimehe kohalt lahkuda, mis tuli paljudele ootamatult, sündis Meituse sõnutsi sügisel. „Kindlasti oli see raske otsus. Tunnetasin, et soovisin enam panustada valla arengusse, kuid volikogu esimehena oli see mingil määral piiratud. Omades suurt kogemust omavalitsuse toimimisest, sain aru, et sellisel kujul ametikoht ei vaja täiskohaga töötamist ja muudab mind mugavaks,“ ütles Meitus.

Kandidaat oleks olemas

Seda, mis volikogust edasi saab ja kas koalitsioon pärast üllatavat avaldust püsima jääb, endine volikogu esimees hinnata ei osanud. „Raske öelda, eks aeg näitab. Tean, et volikogus olev liige tegeleb juba väga aktiivselt tänase koalitsiooni lõhkumisega. Loodan, et saavutatakse kokkulepe nii erakonna sees kui ka koalitsioonis. Kahju, kui võimuvõitlus jõuab umbusaldamisega ka Jõgeva valda. See ainult segab eesmärkide täitmist ja kaob töörahu.“
Olgugi et uue volikogu istungini on omajagu aega, tähendab see, et volikogu liikmed peavad hakkama otsima uut esimeest. „Kui koalitsioonilepingu järgi kuulub volikogu esimehe koht Reformierakonnale, siis kindlasti on olemas väärikas kandidaat, kes sobib sellele kohale. Küsimus on pigem selles, kas on vaja täiskohaga esimeest või saab selle lahendada teisiti. Sellele küsimusele tuleb leida vastus juba täna,“ ütles Meitus.
Tema viimaseks tööpäevaks on 3. märts, pärast seda liigub mees Jõgevamaalt kaugemale. „Alates 4. märtsist asun uuele ametikohale finants- ja majandusvaldkonnas Harjumaal. Side jääb kindlasti, sest olen elanud terve elu Jõgevamaal,“ lubas Meitus, et kodumaakonda ta ei unusta.
„Nii nagu ma aastapäevakõnes ütlesin, on vaja teha muutusi nii elus kui ka vallas. Iga uuendus on esialgu hirmutav, kuid andes inimestele selgelt teada, miks seda tehakse, hirm kaob. Mõistan, et erasektoris on lihtsam muudatusi ja uuendusi ellu viia. Kui on julgus teha konkreetseid otsuseid, on see võimalik ka omavalitsuses. Jõgeva vallal on potentsiaali, see tuleb panna teenima ning olla ise valmis muutusteks,“ ütles Meitus Vooremaale.

Koalitsioon on terve

Jõgeva vallavolikogu esimene aseesimees Mai Treial ütles, et Meituse avaldus tuli talle üllatusena. „Olin teadlik, et ta läheb, aga see oli ka minu jaoks üllatus.“
Seda, et koalitsioon kannatada võiks, Treial ei arvanud. „Koalitsioonilepingu järgi kuulub esimehe koht Reformierakonnale. Ma ei ole tunnetanud, et midagi võiks teisiti minna. Seda, kuidas fraktsioonide tervis koalitsiooni sees on, teavad kõige paremini fraktsioonide esimehed. Ma ei oska prognoosida, kuidas võiks jõuvahekord uue volikogu esimehe valimisega muutuda. See on veel liiga värske,“ nentis Treial.
Ta lisas, et Meituse lahkumine tähendab kindlasti Jõgeva vallale kaotust. „Ta on olnud aastaid poliitikas, tegus spordis ja ise alati kaasa löönud. Kahtlemata jääb sellest jälg. Panin talle südamele, et tema ettepanekud on alati teretulnud,“ ütles Treial.
Reformierakonna fraktsiooni esimees Margus Kask nentis, et erakonnakaaslase avaldus tuli üllatusena. „Koalitsioon jääb püsima,“ ütles Kask veendunult. Samuti kinnitas ta, et fraktsiooni ja koalitsiooni tervis Meituse lahkumise tõttu ei kannata.
„Fraktsioonis suhtleme ja arutame asju. Loomulikult oleme vahepeal eriarvamusel, aga see on normaalne,“ ütles Kask.
Samas tõdes ta, et Meituse lahkumine on kaotus. „Kuna Raivo Meitus on pikki aastaid teinud tööd linnavalituses abilinnapea, linnapea ja volikogu esimehena, jääb tema asemele tühi koht. Eks järgmistel inimestel tuleb ennast hakata üles töötama.“
Meituse asemel tuleb volikokku Reformierakonna nimekirjas kandideerinud Rainis Poll. Valla valimiskomisjon koguneb 2. märtsil, et võtta vastu otsus Meituse volituse lõppemise kohta.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus