Raiskamine Mustvee moodi

Pärast seda, kui seitse Mustvee volikogu liiget 27. juulil endist linnapead umbusaldasid, jäi linna juhtima abilinnapea, kes polnud nõus ajutiselt seda ametit üle võtma.

24. septembril ehk kolm ja pool nädalat enne kohalikke valimisi valis linnavolikogu uueks linnapeaks Lembit Kivimurru. Kivimurd teadis oma hinda ja rolli – kui ta polnuks nõus nii lühikeseks ajaks linnapeaks hakkama, tulnuks volikogul laiali minna ja veel enne uusi valimisi oktoobris oleks pidanud kokku tulema asendusliikmetest volikogu.

Linnavolikogu kinnitas Kivimurru palgaks 15 000 krooni kuus. Kui asi piirdunuks selle summaga, poleks midagi hullu. Kuid linnavolikogu otsusega saab Kivimurd ametiaja lõppedes kahe kuu ametipalga ulatuses hüvitist. Seega – umbes kuu aega linnapeatoolil toob sisse 45 000 krooni, kust arvestatakse maha vaid tulumaks! Kokku läheb uue linnapea palkamine  üheks kuuks volikogu sätestatud tingimustel Mustvee linnavalitsusele maksma üle 60 000 krooni, lisaks mobiiliarved, mis on lubatud täies ulatuses kinni maksta.

Enamiku omavalitsuste tulubaas on majandussurutise tingimustes kokku kuivanud ja ka Mustvee linnale on raha laekunud plaanitust mitusada tuhat krooni vähem. Samal ajal kui omavalitsused elavad rangel säästurezhiimil, raisatakse  Mustvees heldekäeliselt.

1. oktoober 2009

blog comments powered by Disqus