Raie MMi võitsid Luua metsanduskooli kasvandikud

Eelmise nädala kolmapäevast laupäevani Otepääl Tehvandi staadionil ja Põlvamaal RMK Erastvere metskonnas kestnud maailmameistrivõistlustel osales üle saja metsalangetaja 27 riigist. Võisteldi viiel alal: aja peale saeketi vahetamises, täpsussaagimises, puu langetamises ja laasimises ning palgi kombineeritud järkamises. Seekordsel MMil meistritiitli võitnud Eesti meeskonnale järgnesid Itaalia ja Saksamaa võistkonnad. Individuaalses arvestuses tuli eestlane Andres Olesk Itaalia esindaja Johann Raffli järel teiseks, kolmas koht läks Wolfgang Heidemannile Saksamaalt. Taavi Ehrpais jõudis seitsmenda ja Anto Laas kümnendale kohale.

Juunioride klassis võistelnud Mik Hansen,  samuti Luua Metsanduskoolis õppinud mees,  saavutas teise koha. Seekord sai temast parema tulemuse noorteklassis võistelnud Liechtensteini esindaja Patrick Walser, kolmandaks tuli Michael Stein Saksamaalt.

“Kõige paremini läks mul saeketi vahetamine. 13,0 sekundit on mu isiklik rekord ja kaks sekundit parem kui eelmisel MMil, kus tulin neljandaks. Võistkondliku võidu tõi meile võistluste viimane ala ? laasimine, kus olime parimad. Enne seda olime Hollandi ja Saksamaa järel jõudnud kolmandale kohale,” meenutas Taavi Ehrpais, kes on Vardi Erametsa Seltsi esimees Harjumaal. Viiendat korda metsameeste maailmavõistlustel esinenud Ehrpais peab tänavusi võistlusi korralduse poolest üheks parimaks MMiks. Tema arvates tagas eestlaste võidu seegi, et kui paljud riigid teevad võistkondliku valiku vaid ühe võistluse põhjal, siis meil eelneb sellele neli suuremat võistlust, kus selgub kümme parimat saemeest.

“Minule oli see viies, Andresele seitsmes ja Antole teine MM. Järgmistele meistrivõistlustele ei tarvitse minna sama koosseis, sest pooldan võistkonna valimist  senise süsteemi järgi, mis näitab võistleja stabiilsust. Eesti koondisel on järelkasvu: tänavu juunioride klassis võistelnud Mik Hansen on hästi edasi arenenud ja jäi esikohast ilma vaid laasimisel tehtud väikese apsaka tõttu,” märkis  Taavi Ehrpais.     

Metsameeste ülemaailmseid jõukatsumisi korraldatakse üle kahe aasta. Eelmine raie maailmameistrivõistlus toimus Itaalias, järgmine tuleb Belgias.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus