Rahvusvahelise turniiri võitis Maldon Haljas

Jõgeva Kabeklubi korraldusel peeti 27.-30. juulini Jõgeval rahvusvaheline turniir 64-ruudulises kabes. Esmakordselt läbi viidud turniiri mängulaudade taha istus tosin kabetajat, mehed ja naised mängisid ühisel turniiril.

Välisriikidest olid turniiril „Jõgeva 2010” esindatud Läti ja Venemaa. Naismängijaist oligi favoriidiseisuses Läti esindaja, riialanna Antra Valnere, meestest omasid kõrgemat reitingut kärdlalane Arvo Rist, 2007. a veteranide EMi hõbe Andrey Napreenkov Sankt-Peterburist ja jõgevlane Uno Plakk.

Kompromissitute võitluste tähe all kulgenud turniiri käik siiski päris ootuspäraseks ei kujunenud. Kahe vooru järel asus täiseduga juhtima kundalane Maldon Haljas. Teise vooru kohtumises kaotas Napreenkov Plakile ning nii kohusid kolmandas voorus Haljas ja Plakk. Jõgevlane mängis selle matši ebaõnnestunult: esimeses partiis laskis ta võrdses seisus läbi jämeda eksimuse ning ei suutnud teises partiis võiduseisu realiseerida.

Haljas jätkas aga edukalt. Võitude kõrvale tuli viik Napeenkoviga ja ehkki viimases voorus kaotas kundalane Arvo Ristile, ei vääranud see enam tema esikohavõitu. Uno Plakk sai mängumootori pärast kaotust küll täisjõuga käima, võites edaspidi kõik vastased ja kõik partiid, kuid oli juba hilja: punkte kogunes tal küll Haljasega võrdselt 11, ent vastaste punktide kehvem summa jättis jõgevlase teiseks.

Kolmas koht läks 10 punkti kogunud Arvo Ristile (Hiiumaa KK), järgnesid Raimo Karjus (Nõmme KK; 10 p), Andrey Napreenkov (Sankt-Peterburg: 9 p), Antra Valnere (Riia; 9 p), Orme Kaul (Rakvere; 8 p) ning Jõgeva Kabeklubi kabetajad Marika Azojan (6 p), Kaarel Ots (4 p), Aime Laur (3 p), Pilleriin Visk (2 p) ja Jakko Koort (1 p). Antra Valnere jäi põhiturniiril ainsana kaotuseta. Toimus ka välkturniir, mille võitis põhiturniiril mitte osalenud lätlane Valerjan Vizulis, järgnesid Antra Valnere ja Marika Azojan.

Turniiri õnnestumisel oli oluline osa sponsorite toetusel. Turniiri toetasid Laiuse Põllumajanduse OÜ, Moreen OÜ, Orthez OÜ, Rollmer OÜ, SEB AS ja TAA Elekter OÜ. Täname ka turniiri kohtunikku Lembit Vahesaart, kes tegi traditsiooniliselt head tööd. Välismängijad, Sankt-Peterburi Kabeföderatsiooni aseesimees Andrey Napreenkov ning eksmaailmameister ja Läti Kabeföderatsiooni esimehe Guntis Valnerise abikaasa Antra jäid turniiri korraldusega väga rahule. Üksiti lubasid nad kaasa aidata, et tuleval aastal Jõgeva turniirile arvukamalt välismängijaid tuleks. Jõgeva Kabeklubil on kavas muuta turniir traditsiooniliseks.

ÜLAR POOM Jõgeva Kabeklubist 

blog comments powered by Disqus