Rahvusvahelise iludusvõistluse võitja peab naise edu pandiks mõistust

Küprosel Miss Fashion TV-ks kroonitud Jõgeva Gümnaasiumi vilistlane ja nüüdne  Mainori Kõrgkooli üliõpilane Liis Kask peab võidus oluliseks oma põhjamaiselt heledaid juukseid ja siniseid silmi. Kõige tähtsamaks peab ta aga mõistust ja isikupära. 

 

Liis Kase sõnul muutis võit konkursil Miss Fashion TV teda tunduvalt enesekindlamaks ja iseseisvamaks. „Kui elada kolm nädalat koos mitmekümne tüdrukuga, kus kõigi põhieesmärk on olla parim, siis paratamatult õpid enda eest seisma ja vastutama. Kõige huvitavam kogemus oli vast see, et nägin sellise glamuurse organisatsiooni nagu FTV kaamera-  ja lavatagust. Õppisin suhtlema erinevate inimestega erinevatest kultuuridest,” rääkis neiu, keda rõõmustab, et ka sugulased ja sõbrad tema üle uhked on.

„Selle võidu läbi olen mõistnud, kui  palju on mu ümber inimesi, kellele ma oluline olen,” ütles 23-aastane Liis.

Liis Kask rääkis, et võistlus Miss Fashion TV koosneb tegelikult paljudest pisiülesannetest.

„Võistlus algas tüdrukute jaoks juba esimesest Kürposele jõudmise päevast. Iga päev hinnati meie käitumist, väljanägemist, suhtlemisoskust. Paljud zhürii liikmed olid kõik need päevad enne finaali meiega koos, kuid meile ei öeldud, et need inimesed just zhürii liikmed on. Nad jälgisid meid, rääkisid meiega vabas õhkkonnas. Kohustuslik oli ööklubi külastus, kus kõik 41 tüdrukut olid VIP-staatuses. Konkreetselt finaalis toimus aga nii bikiini- kui ka õhtukleidivoor. Finaaliks valmistumine kestis kolm päeva, mis olid täis proove, proove ja veelkord proove. Põhjalikult õppisime lavalist liikumist.”

Liis tunnistas, et ise ei teinud ta konkursile jõudmiseks tegelikult midagi. „Lihtsalt olin õigel ajal õiges kohas. Olin pisut modellitööd teinud ja selles  valdkonnas  jätnud endast hea mulje. See info  edastati kauaaegsele iludusvõistluste korraldajale Raivo Kiislerile, kes sel hetkel Miss Fashion TV-le osalemiseks just minusugust neidu otsis. „Eestis ma konkursiks ei valmistunud, kuna ma ei teadnud, mis ja kes mind seal ees ootab. Ma läksin võistlustele ennekõike kogemuste, mitte tiitli pärast.”

Imetleti eestlaste võõrkeelteoskust

Küprosega ei olnud konkursil osalejatel  Liisi sõnul eriti võimalik tutvuda, sest hotelli piirkonnast  polnud võimalik kaugemale minna. „Meie turvalisus oli seal esmatähtis. Meil oli keelatud suhelda inimestega väljaspool hotelli või FTV meeskonda. Omal käel sai natuke ikka käidud ja Küpros koos oma looduse ja inimestega jättis mulle kustumatu mulje. Tahaksin sinna tagasi minna, kuid järgmine kord juba puhkama.”

Konkursimelus suhtles Liis peamiselt teiste  Eestit esindavate tütarlastega, keda kokku oli kuus ja kes olid pärit  Tartust ja Tallinnast. „Järgmisel võistlusel Türgis, kus osalesin zhürii liikmena, suhtlesin paljude maade neidudega. Lemmikuteks said aga Läti ja Venemaa tüdrukud,” rääkis Liis. 

Liis Kase sõnul on ilu mõiste erinevates maades üsna erinev. „Paljude maade tüdrukud ei pea olema nii piitspeenikesed ja ka mitte nii loomulikud kui meil.

Hästi palju võib seal kohata ilulõikuse läbi teinud tüdrukuid. Rohkesti võis näha juuksepikendusi, võltsripsmeid. Eestis see nii tavaline pole, et igal teisel oleks midagi võltsi,” jutustas Liis, kelle sõnul tuli tal mitmel korral ka Eestimaast rääkida.

“Meediale ja korraldajatele oli Eesti üldiselt tuttav. Mitmed tahtsid meid siiski ka Venemaaga seostada, siis oli hea selgitada, et oleme iseseisev riik ja selle üle väga uhked. Paljud imestasid, kuidas on võimalik, et nii väikese riigi tüdrukud räägivad sedavõrd hästi inglise keelt. See oli seal väga oluline, tänu keeleoskusele said Eesti tüdrukud anda mitmeid intervjuusid, suhelda meediaga,” kinnitas neiu, kelle juured Pajusi vallas Tapikul.

Kodust ja kodukoolist

„Jõgeva Gümnaasiumil on alati olnud suur osa minu elus ja kindlasti jääb kool mulle oluliseks. Ma usun, et on vähe koole, kus tekib selline perekonnatunne,” rääkis edusamme teinud neiu oma kunagisest koolist.

“Kool ja kodu on teinudki minust selle, kes ma praegu olen,  võlgnen neile selle eest väga palju tänu,” rõhutas Liis, kes õpib praegu Mainori Kõrgkooli Tartu filiaalis ärijuhtimist. „Ärijuhtimise eriala on väga avar valdkond. Mina konkreetselt õpin turundust. Ma usun, et kui inimene on kindel selles, mida ta õpib, siis teeb ta seda ikka südamega.  Mis puutub rakenduse leidmisse tulevasel erialal, siis arvan, et oskus ennast kindlas valdkonnas vajalikuks teha ja midagi uut välja pakkuda võimaldab ka kindlasti tööd leida ja edukas olla.”

Tütarlastele ja naistele, kes soovivad modellimaailmas või ka mujal edu saavutada, soovitab Miss Fashion TV järgmist. „Alati tuleb iseendaks jääda, mitte lasta ennast kellelgi muuta. Peab olema enesekindel ja endasse uskuma, samuti tuleb õppida oma vigadest ja kuulata endast kogenumaid. Koolis tuleb aga hoolega õppida, sest naise mõistus on tema olulisim vara.”

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus