Rahvusvaheline Vanausuliste Pärimuskultuuri Festival jõuab ka Mustveesse

Festivali üks korraldajaid Zemfira Lampmann ütles, et üritused algavad Tallinnas Matkamajas Nikolai Denissovi vanavene ?znamennoje? laulmise meistriklassiga. Samal ajal peetakse Kunstiakadeemias ikoonimaali ja restaureerijate meistriklass, juhendajaks Georgi Jakovlev.

Õhtul näidatakse Kinomajas filme vanausulistest Eestis, Uuralites, Altais, Põhja-Kaukaasias. Vene Teatris saab kuulata vanausu vaimuliku muusika kontserti, esinejateks Ni?ni Novgorodi Jumalaema Uinumise Koguduse kirikukoor ja Peterburi vanausuliste pomooride Neeva koguduse kooriansambel ?Anenai?.

Reedel esinevad Vene Teatris Kolkja Põhikooli lastekoor, Narva folklooriansambel ja vanausuliste ?semeiskije? ansambel Rodnik Burjaatiast.

Kontserte saab kuulata ning filme nautida ka Mustvees, Kallastel ja Tartus.

Festivalil osalevad Lampmanni sõnul veel ka ajaloolased Moskva ja Burjaatia riiklikest ülikoolidest, muusikateadlased Moskva konservatooriumist ning kirjastajad Venemaalt ja Lätist, samuti ka kunstnikud ja kangaste restauraatorid Karjalast. Festivali korraldab Eesti Vanausuliste Kultuuri- ja Arendusühing.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus