Rahvusvaheline suusapidu Otepääl

Teekond Otepääle kulges autoderivis, sest eestlased on suusarahvas ning peorahvas ja kui suusapidu oma õuele saabub, siis tullakse ikka võistluspaigale. Ei juhtu just sageli, et sellist maailma suurüritust oma silmaga vaadata saab. Emotsioonid teleri ees ja staadionil on erinevad. Kodus ei saa ju teistega koos võistlustele kaasa elada nagu raja ääres. Kodus hoiavad inimesed oma emotsioone rohkem vaka all, aga suuremas rahvamassis unustatakse barjäärid ning rõõmustatakse või kurvastatakse kogu südamest. Ka võistleja saab publiku kaasaelamisest tuge ja energiat juurde. Vähemalt tundus nii mõnelgi juhul, et Kristina Smigun sai rahva hüüetest juurde entusiasmi pigistada endast välja viimane jõud.

Muidugi sai ju mindud kohale lootuses, et meie esinaissuusataja võistluse lõpuks võidab. Lootused ja unistused ei täitu alati, ent raja ääres olles ei tundu see pettumusena.

Sageli arvatakse, et raja ääres olijad elavad kaasa vaid oma riigi sportlastele. Laupäev Otepääl kummutas minu jaoks selle müüdi. Nimelt elasid rõõmsameelsed norrakad meie sportlastele samamoodi kaasa kui omadele, samuti ergutasid meie omad norrakaid. Raja ääres rahvastevahelist vaenu ei olnud, kõik rõõmustasid vaatepildi üle, mis rajal avanes.

Minu jaoks oli kõige emotsionaalsem meeste sõit. Saavutas ju Jaak Mae viienda koha ning seda oma vapra ja südika sõiduga Frode Estili tuules. Kaasa sõitis ka Luual sirgunud Eeri Vahtra, kes jäi küll võistlejaterivi lõppu, ent sõitis südikalt.

Huvitav oli jälgida rada, millel võistlus toimus. Oli selleks ju toodetud suuremas koguses kunstlund. See nägi välja nagu maantee, sest oli kõrgem ja tugevam kui lumi raja kõrval.

Mulle kui algajale Otepääl käijale tundus, et huvitavam oli võistlust jälgida metsa vahel. Kui mõni samm liikuda, võis suusatajat näha nii tõusul kui laskumisel. Samas oli kuulda ka staadionil toimuvat.

Staadionil oli ka raskem leida paika, kus kellegi pea vaadet ei varjaks. Raja ääres oli aga ruumi piisaval. Loomulikult sai telekaamerate läheduses ka aimu, kuidas telesaade valmis, kuidas kaamera ühte või teist sportlast püüdis või jälgis. Samas olid mitmed kaameramehed abivalmid ning jagasid rajaäärsele publikule staadionil toimuva kohta informatsiooni.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus