Rahvusvaheline seltskond Maarja-Magdaleena lähedal Särjel

Eile algas Maarja-Magdaleena lähedal perekond Prüki Särje talus juba seitsmendat aastat järjest kitarrilaager, mis saab lõpule esmaspäeval. Nagu varasematelgi aastatel on võimalik nautida erisugust muusikat ning saada osa meistriklassidest, teha koos muusikat, kuulata kontserte, harida end kitarrimuusika ajaloo alal jne.

Kõigile kitarrihuvilistele mõeldud laagri peakorraldajad on endiselt kitarriõpetaja Vaido Petser Tartust ning Särje talu muusikust perepoeg Kaido Prükk. Taas tulevad kohale moskvalasest kitarrivirtuoos Anastassia Bardina ning tuntud kitarrimuusika looja Aleksandr Vinitsky. Viimase juhendamisel tehakse ka kitarriorkestri proove. Soovijad saavad mänguoskusi täiendada ka Anastassia Bardina ja Tiit Petersoni juures. Tiit Peterson annab ühtlasi Maarja-Magdaleena kirikus kontserdi ning valgustab kahel päeval laagris osalejatele kitarrimuusika ajalugu.

Esinejaid on laagrisse oodata klassikalise muusika tegijatest kuni süldibändi ja rokkariteni. Kõige kaugemaks külaliseks on noorte kitarrikvartett Moskvast. Särjele tulevad mängima ka Georg Otsa muusikakooli lõpetajad. Lisaks neile saab kuulda mitut noorteansamblit ja ka üllatusesinejaid.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus