Rahvusvaheline noortepäev Viljandis

 

Esmaspäeval, 12. augustil tähistatakse ülemaailmset noortepäeva, millest võtavad osa ka Eesti noored. Eesti noortepäeva korraldab Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus Viljandis.

Rahvusvahelist noortepäeva hakatakse igal aastal tähistama erinevates Eesti linnades, tänavu saab see üritus teoks Viljandis. Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskuse juhatuse esimehe Heidi Paaborti sõnul jõuab osa noortest ja noortega tegelevatest inimestest Viljandisse päeva võrra varem, 11. augustil. Nad saavad võimaluse näidata, mida nad noorsootöö kaudu õppinud ning teada saanud on. Sellel päeval valmistatakse ette järgmisele päevale kavandatud etteasted, samuti valmivad plakatid  rongkäiguks. Nii ei kujune noorte kokkusaamine ainult meelelahutusürituseks, vaid nad saavad seal rakendada ka varem omandatud teadmisi ja kogemusi.

Noortepäeval, 12. augustil peetakse Jakobsoni gümnaasiumi staadionil maha jalgpallilahing noorte ning haridus- ja teadusministeeriumi võistkondade vahel. Sealt suunduvad kõik  noortepäeval osalejad Sakala Keskuse hoovi, kus kõik üritused teoks saavad. Üks tänav hoitakse sellel päeval sõidukitest vabana ning seda kasutatakse infotänavana.

Noortepäeval on võimalik osaleda töötubades ning saada teada palju uut ja huvitavat. Noortele tutvustatakse ka tööhõivega seonduvaid probleeme. Üritus peetakse kolmeaastast projekti hõlmava ettevõtmisena ning seetõttu on osalejail võimalik näidata, mida nad selle aja jooksul on õppinud.

Kontserdi annab Tanel Padar & The Sun.

Mõned noored jäävad Viljandisse veel ka 13. augustiks. Külla tuleb ka Euroopa tasandil parima Eesti õpilasfirma auhinna võitnute esindaja. Põltsamaalt sõidab Viljandisse kümmekond aktiivset noort inimest.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus