Rahvatantsupisik Jõgeva Gümnaasiumi noortes

Seekord oli lisaks Meljo Kaavistele, kes õpetab Pala lapsi, tulnud meid juhendama ka 2007. a. tantsupeo üldjuht Maido Saar, kes on lihtsalt võrratult tore inimene. Talle meeldis meid nimetada suvaliste pähetulevate nimedega, kusjuures lemmikumad olid Pille, Ants, Jaan, Anni. Lisaks veel erinevad hüüdnimed nagu Raudpats, Naerukajakas, Summ, Herilane, Roheline jms. Alguses oli see isegi ehmatav: purskasin naerma esimese endale suunatud Pille peale…

Maido Saar on tantsu “Jäljed? autor. Kellega oleks veel parem tantsu õppida kui mitte selle autori endaga! Lisaks õppisime veel ühte suvise tantsupeo ühistantsu. Pala kooli tantsijad tegelesid Kaera-Jaani uue versiooni õppimisega.

Laagris, nagu ikka, tehti ka muud peale tantsimise. Aktiivset kasutust leidsid lauatennise- ja koroonalaud. Võimlas mängiti korv- ja võrkpalli. Õhtul lauldi kitarri saatel.

Öörahu pidi algama kell 01.00, ent loomulikult leidus neidki, kes veel varajastel hommikutundidel ringi tatsasid. Aga mis õige laager see olekski, kui kõik hiljemalt südaööks magama läheksid.

Hommikul venisid kõik uniste nägudega sööklasse putru sööma. Pärast seda tuli veel pisut proovi teha ja ka koristada, sest heaks traditsiooniks ja ka kohuseks on enese järelt kogu “kaos? ära kraamida. Pärast seda võis alata kojusõit.

Vivian Paaksi õpetab Jõgeva Gümnaasiumis rahvatantsu juba üle kahekümne aasta. Selle aja jooksul on tema käe alt läbi käinud palju toredaid noori. Meie kooli segarühm on osalenud paljudel tantsupidudel ja käinud oma oskusi näitamas sõpruskoolides Soomes, Lätis ja Leedus.

Sellel aastal on meil tantsijaid võrdlemisi palju, seetõttu tuleb tantsupeole minna kahe rühmaga. Aasta alguses oli tantsuhuvilisi rohkemgi, kuid nagu alati, langesid paljud välja. Allesjäänud seltskond on aga väga üksmeelne ja sõbralik. Proovid on alati lõbusad ja õppimine toimub läbi naeru. Selle eest hoolitseb meie hea ja väsimatu õpetaja Vivian Paaksi.

Maarja Paju ja Angela Maasalu,
Jõgeva Gümnaasiumi 10a klass

blog comments powered by Disqus