Rahvatantsujuhid kohtusid Jänedal

Jõgeva maakonda esindasid Jäneda tantsujuhtide seminaril kaheksa tantsujuhti – Airi Rütter, Marika Järvet ja Malle Pügi Jõgevalt, Virve Muser Laiuselt, Lea Isotamm Palamuselt, Margit Soieva Palalt, Aivar Aitsar Tabiverest ning Ivo Targama Põltsamaalt.

Jänedal olid kohal pea kõik “Suveöö tantsude? korraldajad , kes andsid tagasisidet peo kohta ka tantsujuhtidele. Kokkuvõttes oli Eesti-Soome ühispidu hästi õnnestunud, kui mõningad pisiasjad välja arvata. Kriitikat lisati vaid pisut valgustusele ja Eesti ansamblile, kellel puudusid koostöökogemused rahvatantsijatega. Eesti ansambel oli arvanud, et nad on kõikidest põrgutest läbi käinud, kuid Tartus suudeti neile veelgi hullemat pakkuda. Paar eestlaste tantsu küll kannatas ansambli väheste kogemuste tõttu, kuid tantsijad said sellegi poolest suurepäraselt hakkama.

Kiideti Soome ansambli muusikuid ja laulukoori ?HaleBopp Singersi? esitusi.

Eesti-Soome ühistantsupidu oli muidu algselt plaanitud toimuma samaaegselt Hansa päevadega, kuid kuna see aeg soomlastele ei sobinud, siis lükati tantsupidu edasi ja seetõttu oli tantsupeol ka publikut vähem ning kavandatud kahe etenduse asemel anti üks.

“Suveöö tantsude? pealavastaja Jaanus Randma ristiti nüüd kogemustega nooreks tantsupidude lavastajaks. Tema lavastada on ka tulevane üliõpilaspidu ning 2008. aastal lavastab ta ka Jõgeva linna 70. juubelile pühendatud tantsupeoetenduse, kuhu kutsutakse Tarbatu ansambel, Jõgevahe pere sõprusrühmad ja teistegi maade esindajad.

Jänedal leppisid Jõgeva maakonna tantsujuhid kokku ka talvised koolitused. Iga kuu toimub Jõgeval nimelt maakonna tantsujuhtide koolituspäev, kus õpetatakse uusi tantse. Õpetama on lubanud tulla Maie Orav, Ilme Adamson, Ülle Ver?el, Maido Saar. Kadri Tiis jagab õpetussõnu Jõgeval juba oktoobris.

Seminaril tutvustati Eesti seitsmekümnele rahvatantsujuhile ka tulevaid rahvatantsu üritusi ja sellega seonduvat.

Juba ülejärgmisel suvel, 2007. aastal, toimub Tallinnas kümnes koolinoorte laulu- ja tantsupidu, mille pealavastajaks on Maido Saar ja sel korral saab lavastuse nimeks olema “Lävel?. Küsimärgi all on korraldajate sõnul kus täpselt tantsupidu toimub, kas Kalevi või Kadrioru staadionil. Et viimastel aastatel on toimunud kõik tantsupeod Kalevi staadionil, siis oleks Kadrioru staadion lavastajatele heaks vahelduseks ja sobiv uute ideede teostamiseks.

Koolinoorte peole tuleb kokku üldse kuuskümmend rühma, keda hakatakse üle Eesti välja valima juba järgmise aasta kevad-talvel toimuval esimesel ülevaatusel. Koolinoorte tantsupeole tulevad esimeste klasside rühmad, teise-kolmanda, kolmanda-neljanda, viienda-kuuenda klassi rühmad, ning grupid seitsmendast üheksanda klassini ning keskkooli õpilaste, neidude ja õpetajate rühmad.

2006. aasta aprillis antakse kontsertkavana kõikidele õpetajatele ülevaade peost, mida siis enam ei muudeta. Varem on rühmadele saadetud videod kava kohta, kuid arusaamatuste vähendamiseks tehakse sel korral seda siis ka esitlusena. Seminarid koolinoortepeo ettevalmistamiseks algavad rühmajuhtidele juba sügisest.

EEVA PAJUMÄGI

blog comments powered by Disqus