Rahvatantsu ja rahvamuusika selts tunnustas naiste tantsupidu ja Airi Rütterit

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts (ERRS) kuulutas Aasta rahvatantsusündmuseks 2016 Jõgeval peetud teise Eesti naiste tantsupeo Mehe lugu ja selle korraldustoimkonna juhi ning pealavastaja assistendi Airi Rütteri Aasta korraldajaks.

Kuulutades II  Eesti naiste tantsupeo Mehe lugu Aasta rahvatantsusündmuseks märkis Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, et peol osales üle 4700 tantsija Eestist ja välisriikidest. Naiste tantsupeo viis läbi folklooriselts Jõgevahe Pere koos koostööpartneritega.

Teise Eesti naiste tantsupeo korraldustoimkonna eestvedaja ja pealavastaja assistendi Airi Rütteri valis Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts Aasta korraldajaks. ERRS tõstis esile ka Rütteri tegevust folklooriseltsi Jõgevahe Pere juhtimisel, rahvatantsude õpetamisel, maakondlike tantsupidude, 2004. aastal Riias toimunud Esto simmani ja 2009 peetud Peipsi peo lavastamisel.

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi tunnustustseremoonia toimus Tartus Vanemuise kontserdimajas. Tunnustuse saajatele kingiti traditsiooniline meene lokulaud.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus