Rahvarõivaraamat taas müügil

 

Mullu Jõgevamaa Koostöökoja eestvõttel ilmunud raamat “Rahvarõivaid Vooremaa veerelt” osutus nii menukaks, et müüdi aasta lõpuks läbi. Neil, kes kaunist trükisest ilma jäid, ei tasu aga kurvastada, sest äsja sai valmis selle uus tiraaž.

“Rahvarõivaid Vooremaa veerelt” annab ülevaate praeguse Jõgevamaa aladele jäävates kihelkondades kantud rahvarõivastest. Esitletavate rõivakomplektide koostamisel ja valmistamisel olid eeskujuks Eesti Rahva Muuseumi kogudesse talletatud originaalesemed. Aeganõudva näputöö tegid rõivaste valmistamisel ära tublid Jõgevamaa naised, kes on läbinud Eesti Rahva Muuseumi juures tegutseva rahvarõivaste valmistajate kooli kaheaastase kursuse.

Raamatu fotodel on kujutatud nii valmis rõivakomplekte kui ka esemete valmistamise eri etappe ja rõivakomplektide aluseks olnud muuseumiesemeid. Raamat on huvilistele abiks, kui nad soovivad asuda endale sobivat rahvarõivakomplekti koostama, ent samas on see kaunis meene, mida kinkida Jõgevamaa külalistele. Raamatu andis välja Türil tegutsev Saara kirjastus ning selle koostas ja toimetas Palamuse vallas elav Lähte gümnaasiumi ajalooõpetaja Tiina Kull, kes on ka ise rahvarõivaste valmistajate kooli lõpetanud.

“On rõõm märkida, et Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp tunnustas Tiina Kulli rahvarõivaraamatu kallal tehtud töö eest ühega oma mullustest aastapreemiatest,” ütles MTÜ Jõgevamaa Koostöökoda tegevjuht Aive Tamm.

Tema sõnul oli nii raamatu esimese kui ka teise tiraaži suuruseks tuhat eksemplari.

“Esimene tiraaž oli trükitud Leader-programmi ja Eesti Kultuurkapitali toetusel ning peaasjalikult oli see mõeldud kinkimiseks. Rahvarõivaraamatu said endale näiteks kõigi Jõgevamaalt laulu- ja tantsupeol osalenud taidluskollektiivide juhendajad. 400 eksemplari saime siiski ka müüki panna. Teine tiraaž on trükitud koostöökoja omavahenditest ja sellest läheb müüki 600 eksemplari,” ütles Aive Tamm. “Täiendava koguse raamatuid lasksime teha eelkõige selleks, et see ilus ja sisukas trükis jõuaks kõigini, keda see huvitab ja kellele see vajalik on.”

“Rahvarõivaid Vooremaa veerelt” on müügil Apollos ja Rahva Raamatus, aga ka maavalitsuse hoones paiknevas Jõgevamaa turismiinfokeskuses, Põltsamaa Käsiteokojas, Kääpal Kalevipoja kojas ja Palamuse kihelkonnakoolimuuseumis. Kellel on soov korraga suurem kogus raamatuid soetada, sellel tasuks neid küsima minna Jõgevamaa Koostöökoja kontorisse, mis asub Jõgeval Pargi tn 3.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus