Rahvamuusikud mängisid ja laulsid Ranna Rahvamajas täisaalile

Rahvapillimeeste kokkutuleku korraldas teist aastat järjest Raatvere külaselts eesotsas Eha Veskimetsaga. Tema kutsel olid esinema saabunud pillimehed Jõgevamaalt, Viljandist ja Lääne-Virumaalt. Soome muusikute osavõtt andis üritusele rahvusvahelist hõngu. Peo sissejuhatuseks musitseeris akordionil Lümati pillimees Villy Konsa. Kannelt mängis Uno Arula Saarelt. Meeleolukaid laule esitasid kolm õde Helgi Sild ja Meeli Utsar Tartust ning Eha Uusen Nõvalt. Õed, kelle neiupõlvenimeks Elken, tutvustasid ka oma äsja valminud heliplaati “Kummardus kodulävel.”

Huvitava ja meeldiva muusikalise elamuse said paljud Marja Korpimäki turismitalus suvitava soomlase Lassi Räisaneni suupillimängu kuulates. Omaloomingulise pala esitas ka turismiettevõtja Korpimäki poeg Eero. Kokkutuleku noorim osaleja oli kooliõpilane Kertu Tutt Sadalast, kelle akordionimängule hoogsalt kaasa elati. Eriline elevus oli puupüsti täis rahvamaja saalis aga siis, kui mängis ja laulis Jõgevamaa riigiametnike ja ettevõtjate ansambel Laisad Poisid. Enne esitamist tutvustas laule ja nende saamislugusid harrastusmuusikust Jõgeva maavanem Aivar Kokk. Laulu, mis algab sõnadega “Kas tunned maad, mis Peipsi rannalt ” kutsusid Laisad Poisid kõiki kaasa laulma. Rahvas tõusis püsti ja saal rõkkas mehisest laulust. “Tunne oli väga ülev,” märkis ansambli liige, ettevõtja Aavo Puusepp.

“Pillimehed on niivõrd särtsu täis, et piisab vaid signaali andmisest ja nad on kohe valmis muusikat tegema tulema. Info, kus keegi pillimeestest elab, liigub ennekõike suust suhu,” ütles Eha Veskimets, kes igale esinejale enda valmistatud suveniirpadja kinkis. Ise nimetas ta neid stressimaandamise patjadeks.

 “Padi on igati soe kingitus, millest kiirgab soojust ja armastust, mida Eha Veskimets on pannud rahvapillimeeste kokkutuleku korraldamisele. Lausa ime, kust see naine võtab energia ja pealehakkamise korraldada rahvaüritust, kus kõik on nagu üks pere,” ütles muusikapeol viibinud Riigikogu liige Mai Treial.

Aivar Kokk avaldas arvamust, et arvestades rahvapillimeeste peo rohkearvulist publikut, mis saali ära mahtuda ei tahtnud, võiks järgmisel aastal selle kokkutuleku korraldada Eha Veskimetsa koduõuel, kus paikneb ka koduloomuuseum. “Loodan, et rahvamuusikute päev kujuneb ürituseks, mis toob meie vallale kuulsust nii Eestis kui ka kaugemal,” ütles Pala vallavolikogu esimees Jozsef Weinrauch.          

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus