Rahvaloendus kestab veel

Seni on e-küsimustiku põhjal loendatud ligi 350 000 inimest ehk 26% kogu Eesti rahvastikust. Kõige usinamad vastajad on olnud tartlased, Ida-Viru ja Valga maakonna inimesed on aktiivsuselt viimased. Jõgevamaal on vastanud 20,6% inimestest.
„Eriti kutsume vastama noori mehi ja eakaid naisi, kelle huvi e-küsimustikku täita on olnud kõige leigem,“ selgitas statistikaameti rahvaloenduse projektijuht Liina Osila.
„Vastajaid tuleb küll iga päevaga järjest juurde, kuid loodame, et aktiivsus tõuseb veelgi. Loenduse lõpuni on jäänud vaid kümme päeva ehk ootame kõikide Eesti inimeste vastuseid veel 22. jaanuarini.“
Vabatahtlike vastajate kõrval oodatakse aga kindlasti vastama kohustuslikku valimisse kuuluvaid elanikke, keda on üle 61 000. „Kõik inimesed, kes said oma postkasti paberkandjal kutse, on väga oodatud e-küsimustikule vastama, sest valimisse sattunud aadresside puhul peame igal juhul saama vastused kätte kõikidelt seal elavatelt inimestelt.
Valimisse kuuluvate inimestega, kes ei ole mingil põhjusel veebis vastanud, võtab veebruarikuu jooksul ühendust rahvaloenduse küsitleja, et koguda vastused siis juba telefoni teel või äärmisel juhul kodukülastusega,“ lausus Osila.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus