Rahvaliitlased pooldavad erakonna jätkamist iseseisvana

Neljapäeval Vaiatus peetud Rahvaliidu Jõgevamaa maakonnaühenduse konverentsi delegaadid peavad üksmeelselt vastu võetud otsuses vajalikuks erakonna iseseisvat jätkamist.  Erakonna maakonnaühenduse uueks esimeheks valiti Torma vallavanem Riina Kull.

Kulli sõnul võeti konverentsil Rahvaliidu iseseisvat jätkamist toetav otsus vastu ennekõike seda silmas pidades,  et erakond tunneb ainukese regionaalparteina vastutust seista kogu Eestimaa tasakaalustatud arengu eest. “Rahvaliidul on väärtusi, mis ei pruugi igapäevaelus välja paista. Pidades oluliseks aktiivset osalemist poliitikamaastikul, ei pea me võtma kurssi olla mõne erakonna maaosakond. Võitleme selle eest, et inimväärne elu oleks igas külas, mitte ainult Tallinnas,” rõhutas Kull.

Tema sõnul on Jõgevamaa maakonnaühenduse konverentsi otsusel märkimisväärne kaal ka seisukohtadele, mis Rahvaliidu tuleviku suhtes erakonna kongressil kujundatakse.

Riigikogu liige Villu Reiljan märkis oma sõnavõtus, et Rahvaliit teenib neid sotsiaalseid eesmärke, mis on omavalitsustel, põllumeestel, metsameestel, inimestel erinevatest põlvkondadest.

Riigikogu Rahvaliidu fraktsiooni aseesimees Mai Treial arutles oma sõnavõtus valitsuse soovi üle tõsta pensioniiga 65. eluaastani, kehtestada sotsiaalmaksule alam- ja ülempiir ning toonitas, et Rahvaliit kindlasti ei nõustu nende valikutega, mis  inimeste olukorda halvendavad.

Tänavu täitus Rahvaliidul viieteistkümnes tegevusaasta. “Praegu tasukski küsida, kes me, rahvaliitlased, siis oleme, kas jumekas juubilar või murdeeas nooruk, kelles võitlevad korraga vastandlikud tundmused. Küllap on meie erakond vist mõlemad ühes isikus. Me otsime kõikidele oma küsimustele selgeid, arusaadavaid ja ausaid vastuseid. Rahvaliidu edasiviivaks jõuks olen alati pidanud neid inimesi, kes tahavad ja suudavad oma lippu kanda,” tõdes Treial.

“Rahvaliit peab kindlasti väärikalt ja püstipäi jätkama. Elame edasi ja ootame paremaid aegu, mis kahtlemata tulevad,” lausus lühiusutluses erakonna liige Ilmar Tammistu Palamuselt.

Konverentsil oli kõneaineks ka Rahvaliidu osalemine kohalike volikogude valimistel Jõgevamaal. “Me läbisime kohaliku omavalitsuse valimised oma tuntud headuses ja ühtlasi olime igas omavalitsuses selle paikkonna nägu,” ütles ERL Jõgevamaa maakonnaühenduse senine esimees Heldur Lääne. Mitmesuguseid mõtteid öeldi välja Rahvaliidu liikmete kandideerimise kohta valimisliitudes. Mustvee rahvaliitlaste eestvedaja Lembit Mangulson tõi positiivselt esile Mati Kepi tegevust selles paigas valimised võitnud valimisliidu Kodulinna areng eestvedajana.

“Kui olen valinud endale maailmavaateliselt sümpaatse erakonna, siis jään ka sellele truuks, mis sest, et praegu on käes aeg, kus tuleb lahendada tõsiseid probleeme ja ületada raskusi,” sõnas Riina Kull.

Rahvaliidu Jõgevamaa maakonnaühenduse aseesimeesteks valiti Laiuse Põhikooli direktor ja Jõgeva vallavolikogu liige Arvo Sakjas, Ülle Rosin Kasepää vallast ja põllumajandusettevõtja Margo Miljand Põltsamaa vallast.

Arvo Sakjas avaldas arvamust, et pidades silmas Jõgevamaad kui arvestavalt tugevat Rahvaliidu kantsi, võiks siin asudagi erakonna keskbüroo. “See oleks ka märksa ökonoomsem variant kui büroo praegune paiknemine Tallinnas,” kinnitas ta.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus