Rahvaliit plaanib erakorralist kongressi

Rahvaliidu poliitik Margi Ein ütles Vooremaale, et esmaspäeval Tallinnas toimuval volikogul ei valita mitte uut erakonna esimeest, vaid kohusetäitja kuni erakorralise kongressi kokku kutsumiseni.

?Volikogu päevakorras on muu hulgas punkt erakorralise kongressi kokkukutsumisest. Millal see kongress kokku kutsutakse, on täna ennatlik ütelda, kuid tõenäoliselt aprillis,? ütles Ein reedel.

?Loomulikult arutatakse kõigis maakonnaühendustes eelnevalt võimalikud esimehekandidaadid läbi. Täna võin ma öelda vaid oma isikliku arvamuse. Olen veendunud, et erakonna esimees peaks olema Riigikogu liige, viibima sündmuste keerises ja valdama infot. Minu arvates sobiks selleks kõige paremini Jaanus Marrandi,? ütles Ein.

Eina sõnul on aga maakonnaühenduste esmane ülesanne praegu valimistulemused kriitiliselt läbi vaadata. Sama meelt oli ka Rahvaliidu volikogu liige, Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots. ?Volikogu on see koht, kus valimistulemused läbi arutatakse ja uued rajajooned seatakse,? kinnitas Aiaots.

Aiaots ja Ein jagasid Villu Reiljani poolt välja öeldud seisukohta, et Rahvaliit ei kavatse kellegagi ühineda. Samuti ei näinud nad ohtu, et erakonda võiks lähitulevikus tabada Koonderakonna saatus.

Rahvaliidu esimees Villu Reiljan teatas 5. märtsil partei juhatuse koosolekul, et astub erakonna esimehe kohalt tagasi. Reiljan jätkab partei esimehe kohustuste täitmist kuni 19. märtsini, mil erakonna volikogu valib esimehe kohusetäitja.

Ametist on lubanud tagasi astuda ka erakonna pressiesindaja Agu Uudelepp, samuti on oma soovist erakonna juhatuse tööst tagasi tõmbuda teatanud Tiit Tammsaar.

Seni on ametlikes kõnelustes uue esimehe võimalike kandidaatidena mainitud Ester Tuiksood ja Jaanus Marrandit.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus