Rahvaliidu tipp-poliitikud valisid nõupidamispaigaks Põltsamaa

Rahvaliidu Riigikogu fraktsioon ja erakonna ministrid peavad nõu iga kuu esimesel ja kolmandal teisipäeval. Tavaliselt on arutelud toimunud Tallinnas. Seekord otsustati tulla nõu pidama Põltsamaale.

Põltsamaal toimunud arutelul rääkisid erakonna esimees, keskkonnaminister Villu Reiljan ja Riigikogu liige Jaak Allik poliitilisest arengust riigis, olukorrast koalitsioonis ja koostööst opositsiooniga.

?Kuigi Rahvaliit ei nõustu alati koalitsioonipartnerite kõikide seisukohtadega, on praegune võimuliit siiski töövõimelisem ja suudab praeguses olukorras riigi huvides vajalikku tööd teha. Uue koalitsiooni moodustamist raskendaks ka olukord Keskerakonnas, millest osa liikmeid on eraldunud ja määratlevad ennast sotsiaalliberaalidena,” lausus Rahvaliidu fraktsiooni esimees Jaanus Männik.

Kohtumisel Põltsamaa piirkonna elanikega andsid möödunud aastal tehtust ja käesoleva aasta plaanidest ülevaate põllumajandusminister Ester Tuiksoo, regionaalminister Jaan Õunapuu, siseminister Margus Leivo ja Riigikogu Rahvaliidu fraktsiooni liikmed Jaak Allik, Margi Ein, Mati Kepp, Koit Prants, Vello Tafenau ja Mai Treial ning Rahvaliidu fraktsiooni nõunik Jaan Pöör.

Mõttevahetusel käsitleti tervishoiuküsimusi, kaasa arvatud õendus-hoolduskodu ehitamist Põltsamaale.

Teemakohast valdkonda kommenteerisid Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Mai Treial ja sotsiaalkomisjoni liige Margi Ein, kes teatasid, et Rahvaliidu selgitustöö tõttu on Põltsamaa õendus-hoolduskodu ehitamiseks senini eraldatud 2 miljonit krooni.

?Tervishoiuküsimusi lahendades tuleb suhtuda selliselt, et meditsiin ei ole ärivaldkond,” ütles Põltsamaa linnavolikogu liige, ettevõtja Endel Pajumägi.

Siseminister Margus Leivolt soovis Pajumägi teada saada, miks on Põltsamaal politseimaja avatud vaid kella 17ni. Minister lubas asja uurida Lõuna Politseiprefektuurist. Siseminister nõustus Endel Pajumägi arvamusega, et kui on oht kasvõi ühe kuriteo sooritamiseks, tuleb võimaluse korral ka see ära hoida.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus