Rahvakalendri uperpallid

Mine tea, kas põhjuseks tänavune liigaasta või on mängus ka äsja võimule saanud punane tuleahv, aga rahvakalender viskab vimkasid, mida küll ammu ette pole tulnud.

Täna on vastlapäev, mil teatavasti neilgi kombeks kelgumäel mütata, kes muidu talispordist suurt ei hooli, aga samas on kalendris kirjas ka luuvalupäev, mil vanarahvas igasugusest füüsilisest pingutusest võimalikult hoidus, et mitte kogu järgneva aasta luid-liigeseid valutada.

Vastlaliuga, tõsi küll, ongi tänavu sellised segased ja napivõitu lood. Nädalavahetusel saime taas kogeda, et hiljuti  taandunud   talv võib poole päevaga naasta… ja siis jälle oma teed minna. Nii et kes vastlaid tõsiselt võtab, saab end ehk mõnelt jäätunud künkalt alla libistada küll. Aga kes luuvalupäeva kombestikku usub, leppigu täna targu saunaga. Vastlatoite ei maksa aga kellelgi põlata, sest homsest alates tuleks ju lihavõtteni paastu pidada, mis tähendab teatavasti liha ja vahukoore unustamist. Ube võib õnneks edasi näksida.

Lihavõttega seoses aga veel niipalju, et suur reede langeb seekord kokku paastumaarjapäevaga….!  Kuidas neid kahte tähtpäeva kokku sobitada, sellele mõtleme tõsisemalt 25. märtsi eel.

Pikka sõitu liuglejaile!

blog comments powered by Disqus