Rahvakalender soosib kokkuhoidu!

Täna on vastlapäev. Aga kui palju me ka nõukaaegsetele tavadele vastu ei punniks, on 8. märts kujunenud selleks päevaks, kui mehed ohtralt lilli, kommikarpe ja kooke ostavad.

Enamasti läheb nii, et tuleb lillede-maiustega õhtul koju pereisa või üllatavad töökohal naisperet meeskolleegid, päevakangelaste osaks on kohvikann tulele ja tassid lauale seada.

Sel aastal on siis Kuu ja Päikese seis kalendris liikuva vastlapäeva naistepäevaga kokku mõistnud. </span>

Võib ju nuriseda, et sel moel üks lustlikum päev aastas vähem on, aga samas saab “kalendritegijate” vembu ka kokkuhoiulahtrisse kanda. Kohvikõrvaseks sobivad vahumütsiga kuklid ideaalselt ja lilli võib tuua ju ka liulaskmisepühadeks, mil kevadehingus õhus. Tasub meenutada sedagi, et  vanarahvas  vastlapäevagi rohkem naiste- kui meestepühaks pidas, sest vastlasõidu ja muude kombetalitustega üritati eelkõige linakasvu toetada. Aga et linast lõng ja kangas saaks, selle eest hoolitsesid ju eelkõige naised. Loodetavasti saavad kõik täna mahti ka tunniks-paariks liumäele minna, sest päev on juba üsna pikk. Nii on mõlemad olulised tähtpäevad rõõmsalt ja meeldejäävalt peetud.

Pikka liugu ja üllatusterohket naistepäeva! 

8. märts 2011

blog comments powered by Disqus