Rahulikku volbriööd

Laupäeva õhtul põlevad üle Eesti lõkked ning korraldatakse volbriüritusi, nii ka Jõgevamaal. Õhtul kogunevad Jõgeva kultuurikeskuse parki nõiutud kujud, kelleks on maskeeritud tuntud inimesed. Kujusid saab vaadata pool tundi ning kirja panna, kes on kes. Kes kõik kujud ära tunnevad, saavad auhinnad.

Kultuurikeskuse laval esineb aga nõidade bänd, kelle saatel pidutseda, mängida ja tantsida saab. Peole oodatakse suuri ja väikeseid nõidu, ehk teisisõnu, kohale peaks minema kostümeeritult. Andekamatele on välja pandud auhinnad.

Volbriüritusi on ka Põltsamaal, kus rahvast oodatakse volbripeole lossihoovi. Mustvee kultuurikeskuses on volbriöö disko, Adaveres aga “Mõisa perepäev”, kus terve päeva jooksul jagub tegevust nii suurtele kui väikestele. Päev algab hommikul matkaga ja lõpeb lõkkeõhtuga.

Tartumaal Alatskivil on volbriõhtul üritused, mis ehk Jõgevamaa Peipsi äärsete valdade elanikelegi huvi pakuvad. Kell kaheksa õhtul algaval volbriööl saab teha vigursõitu, osaleda ennustusvõistlusel ja võistelda luuahüpetes.

Mis see volbripäev siis ikkagi on – nõidade ja tudengite püha? Küllap siis ei peaks ülejäänud, kes pole nõiad ega tudengid, hoopiski sellest päevast osa saama? 1. mai jälle on rahvusvaheline töörahva püha või hoopis jäänuk nõukaajast. Hea, et enam marssima ei pea, ohkavad paljud kergendatult. Et kogu maakonnas pole alkoholi müük ära keelatud, siis omavalitsuseti on olukord erinev. Eelkõige tasub silmas pidada, et pidulised ohutult peole ja koju saaksid. Seega tasub rooli taha istuda ainult kainena. See on Teie endi ja kõikide kaaskodanike elu ja tervise huvides! Vooremaa soovib kõikidele pidulistele ohutut kojujõudmist ja rahulikku volbriööd!

blog comments powered by Disqus