Rahanduskomisjon korraldab ümarlaua

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk otsustas kokku kutsuda ümarlaua 23. oktoobril asjaomaste asutuste ja organisatsioonide esindajate osavõtul, et arutada lahendusi ajakirjanduse kojukande probleemile.


Koka sõnul on olulisele teemale kiire lahenduse leidmine aktuaalne. „Täna (esmaspäeval – toim) saime Eesti Meediaettevõtete Liidu avaliku pöördumise valitsuse, riigikogu rahanduskomisjoni ja Eesti Posti poole, milles soovitakse leida pikaajaline lahendus kojukandeteenuse probleemidele,” ütles Kokk.

„Pöördujad põhjendavad, et kõik osapooled omavad mõnda lahenduse elementi, mis koostoimes võiksid pakkuda kindlust, et maakojukanne võiks jätkuda veel vähemalt lähema kümnekonna aasta jooksul. Eesti Meediaettevõtete Liidu poolt osaleksid arutelus omanike, kirjastajate, trükikodade ja ka Express Posti esindajad,” selgitas Kokk.

Eesti Meediaettevõtete Liit on seisukohal, et maakojukande säilitamiseks tulevikus on võimalused olemas, kuid siin on möödapääsmatu riigipoolne eestvedamine ning pikaajaline strateegiline vaade.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus