Ragn-Sells kogub ohtlikke jäätmeid terves Lõuna-Eestis

?Möödunud suvel avasime Tartus Jalaka tänaval tsentraalse ohtlike jäätmete vahelao, kus lepingulised kliendid saavad ka ise jäätmeid ära anda. Eelmisel aastal suunasime Lõuna-Eestis taaskasutusse 500 tonni ohtlikke jäätmeid ning tänavu plaanime seda kogust kolmekordistada,”vahendas ettevõtte kommunikatsioonitöötaja Ragn-Sellsi ärijuhi Agu Remmelga sõnu.

?Ohtlike jäätmete käitlemiseks on kasutusel mitmed uudsed tehnoloogiad. Rootsi saadetakse õli- ja kütusefiltrid, mis lähevad tsentrifuugimisele ning reostunud taara, mis läheb külmutamisele ehk krüotöötlusse. Sealt eraldatud materjalid suunatakse liikide kaupa taaskasutusse. Toiduõli ja -rasv saadetakse Saksamaale, kus 40 protsenti läheb biodiisliks ja 60 protsenti metaaniks, mida kasutatakse majade kütmiseks,” märkis Ragn-Sellsi teenusejuht Jüri Hion.

?Ragn-Sellsi Rapla territooriumil asub Eestis hetkel ainuke nüüdisaegne saastunud pinnase komposteerimisväljak, kuhu saab vedada ka kõik Lõuna-Eesti saastunud pinnased ja muud bioloogiliselt lagundatavad ohtlikud jäätmed,? selgitas Hion. ?Raplas on kasutusel moodne aeraator-vaakumpump tehnoloogia, mis on mõeldud tahkete naftaproduktide töötlemiseks.?

 

Jäätmekäitlusfirma Ragn-Sells AS (www.ragnsells.ee) on Rootsi perefirma Ragn-Sells AB tütarettevõte Eestis. Ragn-Sells on spetsialiseerunud erinevate jäätmekäitlusalaste teenuste osutamisele kogu Eestis. Ragn-Sellsi 2006. aasta käive oli 268,3 miljonit ja kasum 29,3 miljonit krooni.

Vooremaa

blog comments powered by Disqus