Raamatupidamine võiks olla veelgi keskkonnasõbralikum

SISUTURUNDUS

Paberivaba raamatupidamine on tulevik

Suur osa raamatupidamisest ja aruandlusest on tänapäeval niigi paberivaba, kuid kas on võimalik veelgi enam loodust ja CO2 säästa? 

Miks valida paberivaba raamatupidamine?

1. Digikujul on andmete säilitamine turvalisem kui paberkandjal. 

2. Alates 01.07.2019 suhtleb Eesti Vabariik ainult e-arvetega.

3. Andmete edastamine interneti teel on mobiilne ja lihtne ning kättesaadav igas kohas.

4. Internetis liigub info kiiremini ning nii hoiab ettevõtja aega kokku. Äritarkvaras on dokumendid lihtsalt edastatavad, säilitatavad ning allalaetavad. Nii jääb ära väljaprintimine ja käest-kätte toimetamine.

Keskkonnasõbralik raamatupidamine on juba kohal

Täna saab Eestis näiteks Cost Pocketi või Envoice’i abil olla ettevõtjana palju rohelisem. Envoice, Cost Pocket ei nõua tšekkide, ostuarvete varundamist paberil kausta, vaid pildistades või PDFina arved ülesse laadides on need aktsepteeritavad kuludokumendid, mida saab edastada otse raamatupidamisprogrammi ja seal säilitada. Nii jääb ära ükshaaval tšekkide sisestamine, mis hoiab aega kokku.

Kokkuvõttes

Kuigi seaduse järgi tuleb raamatupidamise dokumente säilitada 7 aastat, siis ei pea tänapäeval enam paberipakke arhiveerima ja hoiustama. Selle asemel on võimalik kõik dokumendid digitaalselt raamatupidamisprogrammi sisestada. Sel viisil hoiad kokku aega ja ruumi ning säästad loodust. Alusta paberivaba raamatupidamisega juba täna. Kui ise ei taha raamatupidamisega tegeleda, siis vaata https://financeplus.ee/hinnakiri/ veebist endale sobiv pakett ja raamatupidamine saab peetud.

blog comments powered by Disqus