Raamatukogutöötajatele tõi mälumänguvõidu Pipi Pikksuka vanus

Kohtla-Järvel peeti koos raamatukogupäevade avamisega mälumäng, kus sai esikoha Jõgevamaa võistkond, kuhu kuulusid Jõgeva linnaraamatukogu raamatukoguhoidja Ene Sööt, Mustvee linnaraamatukogu direktor Laidi Zalekešina ja Vaimastvere raamatukogu direktor Maris Paas.


Meie maakonna esindajad teadsid vastuseid pea kõigile  küsimustele, mis käsitlesid enamasti nii Eesti kui ka välisriikide kultuurielu. Võistlus oli tasavägine, aga võidu tõi meie naiskonnale teadmine, kui vana on Pipi Pikksukk.

Raamatukogupäevade avamisel on teadmisteproov mälumängus traditsioon. “Küsimused koostab igal aastal erinev maakond või raamatukogu, seekord siis Rapla keskraamatukogu. Sarnaselt varasemate kordadega, olid tänavugi küsimused kirjandusest ja teistelt kultuurialadelt. Vastamiseks oli aega üks minut ja see läks väga kiiresti! Mõnikord tuli omavahel vaielda, mõnikord  loogiliselt mõelda. Õige vastuse eest saadud punktide arv oli  erinev – vahel  andis see kolm, mõnikord koguni üheksa punkti,” rääkis Ene Sööt.

“Põhivoorus kogusime Pärnu keskraamatukoguga võrdse arvu punkte. Järgnesid lisaküsimused. Neist esimene jäi mõlemal võistkonnal vastamata, teise vastust teadsime mõlemad ja  kolmas vastus tuli anda kiiruse peale. Küsiti, kui vana on Pipi Pikksukk. Maris tõusis ruttu ja hüüdis, et seitsmekümne aastane. Nii me võitsimegi,” kirjeldas Ene eredaid elamusi mälumängust.

“Südantsoojendavalt mõjus, et ühes küsimuses tuli fotolt ära tunda Betti Alver neiuna. Muusika-aasta puhul olid mitmed küsimused sellest valdkonnast. Ühes neist saadi teada, et luuletaja Kõrli Stalte loodud liivi hümnil on sama viis Eesti ja Soome hümniga. Veel sooviti teada, kes on kirjutanud laulu “Käin juba lasteaias” sõnad ja viisi (Juhan Saar ja Arvo Pärt). Ühes küsimuses sooviti teada filmi “Risttuules” muusika autorit, kes on Pärt Uusberg. Eesti rukkiaastale pühendatud küsimuses taheti teada selle ühenduse kultuuriauhinna nime, milleks on Rukkirääk,” rääkis Ene Sööt. Tema sõnul premeeriti esikoha võitnud Jõgevamaa mälumängureid raamatukaupluse Apollo kinkekaartidega ja kingituseks olid ka Kohtla-Järve sümboolikaga kruusid.

Ene Sööt ütles, et spetsiaalselt Jõgevamaa raamatukoguhoidjad mälumänguks ei valmistunud, sest konkreetse kolmiku osalemine selgus üsna ootamatult. “Küllap aitas edule kaasa pidev lugemine, milleks tuleb ikka aega leida. Tuleb olla kursis kultuurieluga, jälgida kultuuriportaale ja –ajakirju. Ja lai silmaring tuleb alati kasuks. Lugejatele on ju tarvis jagada infot, anda nõu ja lugemissoovitusi,” märkis ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus