Raamatukogud pakuvad koolitusi

Jõgevamaal on täiskasvanud õppija nädala üritustega liitunud kõik maakonna raamatukogud, kus viiakse läbi koolitusi nimetusega e-raamatukogu sinu arvutis.” Sama teema jätkub raamatukogupäevade ajal 20.-30. oktoobrini.

Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul tutvustatakse raamatukogusid külastavatele inimestele raamatukogu e-kataloogi RIKSWEB. Selleks on välja antud voldik, mis on abiks nii lugejate koolitamisel kui ka koolitatavatele.

Raamatukogus saab juhtnöörid selle kohta, kuidas teha otsingut vajaliku teaviku leidmiseks, kuidas kirjandust reserveerida, kuidas laenutustähtaega pikendada ning koostada soovitud kirjanduse nimekirja. Samuti saab RIKSWEB-is tutvuda raamatukogudesse saabunud uudiskirjanduse nimestikuga, vaadelda raamatukogu kasutamise statistikat ning enimlaenutatud raamatute nimekirja, teha ettepanekuid kirjanduse hankimise kohta jne. RIKSWEB-i abil on võimalik saada infot ka teistes raamatukogudes leiduva kohta. Kui näiteks lugeja koduraamatukogus tema soovitud raamatut või perioodikaväljaannet hetkel pole, võib ta selle leida näiteks mõnest muust talle lähedal asuvast raamatukogust. 

Universaalne abimees

RIKSWEB-i sisse logimisel on võimalus sirvida oma laenutusi, reserveeringuid, makseid ja märkusi. Samuti saab pikendada oma laenutusi raamatukogu lubatud tingimustel, reserveerida eksemplar ning teha ühe sisselogimisega toiminguid maakonna mitmes raamatukogus. Sisselogimise võimaluse kasutamiseks antakse inimesele salasõna.

Rutt Rimmeli sõnul viiakse Jõgeva maakonna raamatukogudes läbi nii individuaalseid koolitusi kui ka koolitusi rühmadele. Meie teeme Põltsamaal oma raamatukogu külastajatele individuaalkoolitusi, rühmakoolitused toimuvad õpilastele,” lausus Rutt Rimmel.

Kõike lugejat huvitavat saab kohapeal proovida. Võin kinnitada, et kui inimene RIKSWEB-iga natukenegi lähemalt on tutvunud, tundub see talle väga lihtsana,” kinnitas maakonna keskraamatukogu direktor. Väga häid võimalusi pakub RIKSWEB õppijatele, kellel on tarvis materjali kindlal teemal. Selleks saab ta eelnevalt koostada nimekirja ja selle abil kiirendada teavikute kättesaamist raamatukogust.  

Vanaema õunapuu otsas

12. oktoobril korraldatakse Jõgevamaa keskraamatukogus ja Laiuse raamatukogus e-õppe päev Vanaema õunapuu otsas”. Selline e-õppe päev on mõeldud eelkõige eakamatele inimestele. Nimetusega rõhutatakse solidaarsust erinevate põlvkondade vahel ja aktiivset hoiakut ka vanemas eas. Interneti vahendusel peetakse loenguid, kus astuvad üles Tõnu Ots Poliitikauuringute Keskusest Praxis, Asta Põldma Tallinna Ülikooli Eesti Demograafia Instituudist, samuti toimub sellel päeval e–õppe TV, mida juhib Prillitoosi” saatejuht Reet Linna. Samuti viiakse läbi e-õppe teemaline meelelahutuslik mälumäng. Toimub ka töötuba arvutiklassis, mille viib läbi Karmel Tall Tartu Ülikooli väärikate ülikoolist. E-õppe päeva üritusi saab jälgida veebi vahendusel arvutite kaudu. Keskraamatukogus saalis saab sel päeval suurelt ekraanilt kõike pakutavat jälgida.

Jõgeva maakonna raamatukogudesse oodatakse täiskasvanud õppija nädalal kõiki huvilisi ja 12. oktoobril on oodatud eelkõige eakad raamatukogude külastajad.

Täiskasvanud õppija nädalat (TÕN) juba korraldatakse neljateistkümnendat korda. Tänavu saab see teoks 7.-14. oktoobrini.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus