Raamatukogu kutsub pildistama

2016. aastal möödub 90 aastat päevast, mil Põltsamaale linna staatus omistati. Seoses Põltsamaa linna 90 aasta juubeliga kutsuvad Põltsamaal asuva Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu töötajad praegusi ja endisi põltsamaalasi, aga ka kõiki teisi Põltsamaa sõpru ning patrioote jäädvustama Põltsamaad nii sõnas kui pildis ehk luuletuste ja fotodega, mis võivad olla kirjutatud või tehtud ka varem.

On oodatud fotod mõnest põnevamast Põltsamaa objektist, inimesest, sündmusest või ka loodusest, hetkest vms, nähtuna  autori vaatenurgast. Ka luuletused peaksid olema inspireeritud Põltsamaast, selle linnakese loodusest, inimestest jne.

Põltsamaa raamatukogu peaspetsialisti Siiri Õunapi sõnul pakkus selle idee välja raamatukogu direktor Rutt Rimmel. Põltsamaa jäädvustamine fotodel ja luuletustes on esimene etapp suuremast projektist.

Õunap lausus, et kindlasti on Põltsamaast tehtud põvevaid fotosid nii varem kui ka praegu ning kirjutatud luulet ja proosatki, aga need on praegu n-ö mööda ilma laiali. Ta toonitas, et meelsasti võetakse vastu ka näiteks möödunud sajandi 50. või 60. aastatel sündinud luuletusi.

Samas ei pea iga foto juures luuletus olema, oodatud on ka ainult hea foto, kusjuures sellele võib lisada asjakohase  loo. Pilte, luuletusi ning muid kirjutisit oodatakse etappide ehk aastaaegade kaupa. Talveteemalisi kaastöid saab saata veel 21. märtsini, kevadest inspireeritud fotosid ja luuletusi 21. märtsist 21. juunini, suveteemalisi fotosid ja luuletusi 21. juunist 23. septembrini ning sügisest inspireeritud fotosid ja luuletusi 23. septembrist kuni 22. detsembrini.

 Täpsemat informatsiooni sellest Põltsamaa raamatukogu  projektist saab Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu kodulehelt. Iga etapi omanäolisema kaastöö autorit premeeritakse raamatuga. Parima foto ja luuletuse autorit tänab raamatukogu õhtusöögiga kahele Põhjaka mõisas.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus