Raamatukogu kutsub pildistama ja luuletama

Järgmisel aastal tähistab Põltsamaa linn 90 aasta juubelit. Juba eelmise aasta algul tekkis meie maakonna keskraamatukogu töötajatel idee korraldada oma linna juubeli tähistamiseks projekt Põltsamaa aastaringis. Sel puhul kuulutati välja, et oodatud on fotod, luuletused või muus vormis mõtteavaldused linnast.


Jõgeva maakonna keskraamatukogu direktor Rutt Rimmel lausus, et korraldajad annavad projektile ette teatud raamistiku. Projekt jagati neljaks osaks ja esialgu oli mõte kaasata ainult raamatukogu töötajad. Hiljem otsustati anda võimalus kaasa lüüa kõigile huvilistele.

Osalema oodatud endised ja praegused põltsamaalsed

Raamatukogu direktor toonitas, et projektis võivad kaasa lüüa nii praegused kui endised põltsamaalased, aga ka kõik teised, kes on Põltsamaal midagi huvitavat jäädvustanud või kes on linna kohta oma mõtteid kirja pannud, olgu siis luuletusena või proosavormis. Raamatukogu töötajad soovivad neile saadetud fotosid ja kirjatöid kasutada edaspidi näitustel ja muudel sündmustel.

Põltsamaa kohta on kirjutatud luuletusi juba üsna ammu.  Ka Anna Haava on oma mõtted  Põltsamaast luulevormi pannud.  Rutt Rimmel kinnitas, et oodatud on ka luuletused, mis on seotud näiteks aastaaegadega. Kindlasti saavad avalikkusele nähtavaks ja kättesaadavaks  nii fotod kui kirjatööd. Võib-olla leiavad need endale koha Põltsamaa raamatukogu kodulehel, võib-olla korraldatakse edaspidi Põltsamaa-teemaliste luuletuste õhtuid.

Oodatud on sügisepildid ja -luuletused

Rutt Rimmel toonitas, et projekt pealkirjaga Pildistama ja luuletama ei tähenda päris kindlasti seda, et fotoga peab kaasnema ka luuletus või kirjalik mõtteavaldus, ja vastupidi. Oodatud on ka üks või teine kaastöö eraldi.  Rimmeli sõnul on Põltsamaal n-ö nähtavaks saanud harrastusfotograaf, kelle tööd on fantastilised ja neist  saaks koostada lausa personaalnäituse. See ettevõtmine jääks aga muidugi praeguse projekti raamidest välja. 

Kaastöid on raamatukokku laekunud teatud ajahetkedel järjest, kuid on olnud ka pikki vaikuseperioode. Just äsja läks käima projekti viimane osa, mille jooksul saab raamatukogusse saata sügisefotosid ja –luuletusi, samuti jätkuvalt mõtteid Põltsamaast. Raamatukogu võtab endale   õiguse saadetud töid teistelgi kultuurisündmustel kasutada, kuid autorite usaldust ei tarvitata kindlasti kurjasti ja sotsiaalmeedias töid ei avalikustata.

Rutt Rimmel toonitas, et projekti näol ei ole tegemist konkursi ega võistlusega, kus osalejaid tulemuste põhjal järjestama hakatakse. Kui aga mõni töö erilisena silma jääb, saab selle autor  erilise tänuavaldusena õhtusöögi kahele Põhjaka mõisas.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus