Raamatukogu kolimine lõpusirgel

Kui ajakirjanik esmaspäeva hommikul värskesse Jõgeva linnaraamatukokku jõudis, oli töökas kollektiiv juba ametis. Põrandal laiutasid kastid ja uut kohta ootavad raamatud.


Möödunud kahel nädalal abistasid raamatukogu töötajaid õpilasmaleva noored. Üheskoos pakiti vanast raamatukogust lugemisvara kastidesse ning toodi uude majja. Osa kirjandusest on oma koha juba leidnud, muist seisab kastides. Sellel on ka põhjus: kõik riiulid ei ole veel kohale jõudnud.

Töödega ollakse graafikus

„Kaks rühma malevlasi käis meil abis, lapsed olid tublid. Kuna teist osa riiuleid ja muud inventari alles ootame, siis jagus uues majas töötavatele malevlastele veidi vähem tööd vanas majas töötavatest malevlastest. Soovi korral said nad majades töövahetusi teha,” rääkis Jõgeva linnaraamatukogu direktor Meeri Remmelg.

Lasteosakonda oodatakse riiuleid, samuti vitriin- ja arhiivikappe ning sisustust personaliruumi. Madalamad saaliriiulid ühendatakse vaheistmetega. Seni kuni neid veel pole, ei saa ka raamatuid oma kohale panna. „Sel nädalal hakkab firma, kes vahepeal puhkusel oli, eeldatavasti kohe meie vaheistmetega tegelema,“ ütles Remmelg.

Kui kolimine läks ladusalt ja püsis ettenähtud graafikus, siis tuleb loota, et ka puuduolev ruttu kohale jõuab. „Peame 1. septembriks valmis olema. Kui saaksime pidevalt tööd teha, siis usun, et jõuame valmis,“ arutles Remmelg. Fondiruum on valmis saanud ning selle üle on raamatukoguinimestel hea meel.

„Kiidan Tea Lalli ja Ene Seppa, põhiliselt nemad kahekesi on fondi paika pannud. Fondiruumi vahed on nii kitsukesed, et ega sinna üle paari inimese korraga toimetama ei mahtunud. Mõned esemed asuvad veel vanas majas, kuni on selge, kas ja mis neist võiks meile veel vajalikuks osutuda. Vana mööbliga sisustasime komplekteerimise tööruumi, direktori kabineti ja koristaja ruumi,“ rääkis Remmelg.

Lagi tilgub läbi

Raamatukogu direktorile teeb muret tema kabinetis tilkuv lagi, mille põhjusele pole veel jälile jõutud. „Testaugud on puuritud, aga probleemi lahenduseni ei ole veel jõutud,“ sõnas direktor Meeri Remmelg.

Kas kaks korrust raamatukogu õnnestub ühele pinnale mahutada? „Viskasime kunagi nalja, et võiks juba lähitulevikus hakata II korruse peale mõtlema. Kunstisõprade näitusi saame korraldada Aipi vabadel seinapindadel ja loodetavasti avasaali tugipostidel. Postidele saaksime olenevalt formaadist panna kaks kuni kolm tööd, kui nende sisemine metallkarkass seda võimaldab. Ehk jääb ruumi ka lasteosakonda,“ mõtiskles Remmelg.

Selleks, et raamatukogu töö kiiremini läheks, oodatakse appi ka töökaid vabatahtlikke. „Endast võib märku anda näiteks Facebooki vahendusel. Eelmisel nädalal oli meil abis kaks vabatahtlikku: Siret Remmelg käis Tehnikakõrgkooli raamatukogust ja lapsehoolduspuhkuselt leidis aega tulla meie kolleeg Piret Kiisler. Paar inimest on endast veel märku andnud. Oleks uhke tunne, kui näiteks mõni kirjanik ennast appi pakuks,“ rääkis Remmelg.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus