Raamatu ja roosi päev uue luulekoguga

Läinud reedel tähistati Jõgeva Linnaraamatukogus raamatu ja roosi päeva Hilda Illissoo äsja trükivalgust näinud luulekogu “Sügislehed” esitlusega.

Põimiku uue raamatu luuletustest esitas linnaraamatukogu direktori asetäitja Jaana Koppel, kes  esitluse korraldas, ning luulekogu sünniloost rääkis lühidalt selle autor.

“Kirjanduse vastu olen huvi tundnud kogu oma teadliku elu, luuletamisega hakkasin aga tegelema alles pärast 60. eluaastat. Luuletus tuleb minu juurde valmis kujul. Lihtsalt tekivad peas värsiread, nimetan seda Pegasuse külastuseks. End “ilmutanud” luuletuse pean kohe kirja panema, muidu see läheb meelest ja haihtubki,” rääkis Hilda Illissoo, tunnistades, et tegelikult on ta luuletusi kirjutanud umbes 400, mille hulgast raamatusse valiku tegi.

“Teadsin, et kirjastaja leidmine ja kogu see asjaajamine on keerukas, seepärast polnud mul plaanis kirjutatut trükis avaldada. Möödunud kevadel, kui oma 80 aasta juubeli koosviibimisel mõned luuletused ette lugesin, julgustasid sõbrad mind seda sammu ikkagi astuma ja lubasid abiks olla. Kasutan juhust ja tänan siinkohal EELK Jõgeva kogudust ja selle juhatuse esimeest Mare Rosinat, oma head peretuttavat Asta Jugastet ja Eesti Kultuurkapitali, kelle toetusel mu raamat ilmus,”  rääkis Hilda Illissoo. Raamatu pealkirja valis autor enda sõnul seda silmas pidades, et luuleand ta tema enese elusügisel üles leidis.

Võru- ja Valgamaal lapsepõlve ja noorusaastad veetnud, kuid enam kui pool sajandit Jõgeval elanud naisel on erk loodusetaju. Tal on silma ja südant märgata ühiskonnas toimuvat, võime analüüsida nii enda kui  eakaaslaste käekäiku tänases Eestis. Samas on ta alandliku, kuid rõõmsa meelega oma elusaatuse Taevaisa hoolde andnud. Kõik see kajastub tema luuletustes.   

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus