Raamat Kristjan Palusalust

Berliini olümpiamängude võitja raskekaalus, seda nii vaba- kui kreeka-rooma  maadluses, Eesti spordiloo läbi aegade suurimate kangelaste hulka kuuluva Kristjan Palusalu 100. sünniaastapäevaks ilmunud raamat on Tiit Läänel juba 13. sarjast “Olümpiavõitjad”.  Varem on ilmunud tema koostatud raamatud Jaan Taltsist, Jaak Uudmäest, Aavo Pikkuusist, Johannes Kotkast, Svetlana T?irkovast (Lozovajast), Jüri Tarmakust, Mait Riismanist, Erika Salumäest, Voldemar Välist, Alfred Neulandist, Viljar Loorist ja Ivar Stukolkinist. Tänavu on ilmumas raamatud 1928. a olümpiakullale tulnud maadlejast Osvald Käpast ja kiiruisutajast Ants Antsonist.

         139-leheküljeline raamat “Kristjan Palusalu” on illustreeritud rohke pildimaterjaliga, selles on ka fotod Maailma-Kristjani osalemisest aukülalisena noorte maadlusvõistlustel kunagise Jõgeva ajalehe  “Punalipp” karikale.

         “Palusalu kõrgub teistest spordisangaritest üle mitte ainult kahe kirka medaliga Berliinist. Palusalu on teinud suureks kogu tema elu, milles on võite, katsumusi ja kannatusi. Ikka ja jälle võiks Palusalu puhul otsida paralleeli kogu eesti rahva käekäiguga, millesse mahuvad võiduaeg, kannatusterada, vaikimisaastad. Maailma-Kristjanist on  kirjutatud pikki lugusid ja raamatuid enne ning küllap tehakse seda tulevikuski. Ainest, millest rääkida või jutustada, jagub mitte ainult raamatute, vaid miks mitte näidendi, filmi ja muu loometöö tarvis,” rääkis Tiit Lääne. Raamatu esitlusel Tallinnas osalesid ka olümpiavõitja tütar Helle Palusalu ja Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann.

ARDI KIVIMETS 

blog comments powered by Disqus