Rääbisele toodud luik kosub jõudsalt

Luigest teatas Robidele naine, kes oli koeraga jalutades leidnud metsa alt seal lösutanud linnu. “Ta helistas meile ja teatas, et üks suur hall lind on taevast alla kukkunud,” kõneles Monika Robi.

Kui Robid kohale jõudsid, oli luige leidja koos abivalmis naabritega linnu juba kinni püüdnud ja oma lauta toimetanud. Kõndida lind ei jõudnud, ka ei suutnud ta õieti jalgel püsida.

Monika Robi sõnul hakkas lind juba järgmisel päeval sööma ja jalutab nüüd rõõmsalt ringi. Üldse on luik võrdlemisi leplik ja terve.

Sügisel oli Peipsile jäänud umbes paarkümmend noort luike, kes teistega koos ära ei lennanud. Robid kahtlustavad, et Lümatilt leitu oligi üks sellest parvest. Seetõttu märkisid metsloomade turvakodu pidajad, et Peipsi lähedal võib veel luiki liikumas näha. Leitud külmunud või muidu abitutest lindudest tuleks kohe teatada Villem Robile telefonil 5246 997.

Novembris tõid Robid Võrumaalt Vastseliinast luige, kes oli jäänud parvest maha. Kui tiik kinni külmus, polnud linnul enam kusagil olla ja murelikud inimesed helistasid Nigula Metsloomade Turvakodusse Kaja Kübarale. Kübar ei saanud ise linnu järele sõita ja teatas sellest Robidele. Niiviisi saigi Võrumaa luik mõneks ajaks kodu Rääbisel, kus ta kosus. Villem ja Monika Robi viisid luige lõpuks Tallinna. Loomaaias pandi talle rõngas jalga ja siis lasid Robid ta mere ääres vabadusse.

Kuigi praegu on veel külmakraadid ja sajab lund, pole kevad enam kaugel. Kindlasti peaksid inimesed meelde jätma, et kohe pole tarvis üksi jäänud väikest looma- või linnulast kaasa võtta, sest tema ema võib olla lähedal ning peagi naasta. Kui abitu väikseke on aga ka mõne aja pärast ikka samas kohas, tuleks siiski abi otsida, sest siis on selge, et tema emaga võib olla midagi juhtunud.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus