Rääbised, talud, kohvikud…

Nagu südasuvele omane, möödus ka viimane nädalavahetus maakonna eri paigus tegusalt. Sündmusi jagus igale maitsele, sest oli võimalus ise kaasa lüüa või teiste poolt tehtavast osa saada. Üleriigilisel avatud talude päeval käidi ka Jõgevamaal talust tallu ja tutvuti seal tehtava või pakutavaga. Avatud taludest mööda sõites võis juba hinnanguliselt öelda, et talupäevadest osavõtt oli aktiivne.

Huvi taludes toimuva vastu on kasvanud meil aasta-aastalt. Arvestades elanikkonna järjest suurenevat linnastumist on see ka igati loogiline tendents, sest aeg-ajalt tahetakse ikka oma juurte juurde tagasi piiluda. Või siis oma järeletulijatele anda aimu sellest, kuidas maal vanasti elati ja mil moel seal praegu tegutsetakse.

Piirkondlikud kohvikutepäevad on samuti järjest populaarsemaks muutumas. Tuleb uusi tegijaid, laieneb pakutav kaubavalik ning seeläbi ka uudistajate ring. Kunagi Hiiumaalt alguse saanud tava on muutumas meie suvekultuuri lahutamatuks osaks. Kuremaa vallutasid kohvikud möödunud nädalavahetusel. Uuel nädalalõpul on põhjust kohvikust kohvikusse käia Jõgeval ja siis tuleb järg juba Põltsamaa kätte.

Peipsi kandis mööduvad aga suurüritused ja festivalid nagu tavaliselt ikka kalaga. Seekord paelus inimesi Kasepääl toimunud rääbisefestival, kus huvilistest puudu ei tulnud. Kõik juulikuised nädalalõpud ja loodetavasti ka järgnevad annavad vaid kinnitust sellest, et suvi on jõudnud oma haripunkti. Sest järgnevgi kuu pakub külastamist väärt sündmusi rohkem kui üks keskmine tarbija kanda jõuab. Aga peab jõudma, sest Eesti suvi seab oma lühidusega kõrgendatud nõudmised nii tootjale kui tarbijale.

blog comments powered by Disqus