Rääbise metsloomade turvakodus paraneb põletatud kajakas

Kui Narvas Energia tänaval asuva 26. lasteaia töötajad kolmapäeva hommikul tööle tulid, leidsid nad lasteaia hoovist põletushaavades hõbekajaka. ?Linnu sabaosa ja mõlemad tiivaotsad olid põlenud, pea aga terve. Tõime ta sisse ja panime eraldi ruumi ning pakkusime vaid vett,” rääkis lasteaia töötaja Tamara.

Üks kasvataja teadis, et Jõgevamaal on metsloomade turvakodu, ja helistas Robidele.

Ilmselt piinati lindu õhtul või öösel

Kuni abi teel, hoidsid teised lasteaia töötajad linnul silma peal. “Ta ei võtnud vett, oli väga abitu ja me kartsime, et ta võib surra,” rääkis Tamara.

Kuidas põlenud kajakas lasteaia territooriumile sattus, naine öelda ei oska. “Meil pole valvurit ja seetõttu käivad hoovis sageli võõrad,” nentis Tamara. Tema hinnangul võidi linnule liiga teha kas õhtul või öösel.

Monika ja Villem Robi tõid linnu Rääbisele ja hoolitsevad nüüd tema eest. Monika Robi hinnangul on kajakat ilmselt süütevedelikuga kokku tehtud põleva lapiga visatud või oli ta saanud pihta põleva raketiga.

Neljapäeva hommikul hakkas lind sööma. ?Pidasin Nigula metsloomade turvakodu perenaise Kaja Kübaraga ka nõu, tema soovitas linnule anda kohupiima, juustu ja kala. Seda kõike me talle ka pakkusime ja ta sõi hea meelega,? rääkis Monika Robi.

Sulestik võib taastuda

Robid loodavad, et põlenud tiivaotsad ja sulestik taastuvad ja lind saab kunagi jälle normaalsema väljanägemise. Ka on tal praegu tasakaalu hoidmine raskendatud ja liikumine seetõttu väga kohmakas.

Kas põlenud lind veel kunagi oma liigikaaslaste juurde tagasi läheb, ei oska loomaarstid ennustada. Robid on otsustanud linnu seniks enda juurde jätta, kuni ta abi ja hoolitsust vajab.

Nigula metsloomade turvakodu pidaja Kaja Kübar ütles, et kui linnu nahk pole vigastaud ja sulealged on alles, siis võib sulestik taastuda. “Kui aga nahk on vigastatud, on asi kahtlane,” tõdes ta.

Talle ei meenunud oma praktikast ühtegi sarnast juhtumit. “Inimlollusel pole piire,” ütles Kübar.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus