Puurmanis tegutseb väliöökino

Puurmani vallas asuvas Trofee jahimajas  tegutseb väliöökino. Idee algataja ja üks eestvedaja Kärt Viht lausus, et temale väga meeldib mõnusalt soojas suveöös filme vaadata.

Filmide näitamist organiseeritakse koostöös pulmakorraldaja Virgo Jaaniga, kellel on olemas selleks vajalik tehnika. Öökino idee kasvas tegelikult välja n-ö pulmatootest. Filme näidatakse iga kuu teisel neljapäeval. Enne väliöökino väljakuulutamist korraldasid idee algatajad filmide näitamise õhtu Trofee jahimaja töötajatele ja alates juunikuust hakati filme näitama juba suuremale hulgale filmisõpradele.

Koos jahimaja töötajate ja kohalike filmisõpradega on välitingimustes filme vaatamas olnud umbes 30-40 inimest, kellest viimase filmi vaatavad lõpuni kõigest neli-viis.

Kärt Vihti sõnul sobib neljapäeva õhtu filmide näitamiseks seetõttu, et tavaliselt toimuvad Trofees laupäeviti pulmapeod, milleks valmistumine algab reedel. Paljud linlased sõidavad maale juba neljapäeva õhtul ja samas on jahimajas peatujaile  selline filmiõhtu ja -öö toredaks vahelduseks enne töist nädalavahetust. Eelolevaks neljapäevaks on Trofee jahimaja majutuskohad välja müüdud. Et filme mõnusam vaadata oleks, saab pileti hinna eest ka klaasikese vahuveini ja väikese suupiste. Tavaliselt saabuvad filmisõbrad jahimajja kella kaheksaks-üheksaks õhtul ja filmide näitamine algab kella üheteistkümne- poole kaheteistkümne paiku. Et ööd ei pruugi meil alati väga soojad olla, tuleks filmisõpradel soojemad riided kaasa võtta. Eeloleva neljapäeva, 13. augusti õhtul näeb Trofee jahimaja juures filme “Metsluiged” ja “Arabella – mereröövli tütar”. Neljapäeval, 10. septembril näeb aga  Lennart Meri filme “Linnutee tuuled”, “Šamaan” ja “Veelinnu rahvas”. Septembri filmiõhtu ja -öö ei pruugi enam toimuda õues, vaid jahimaja saalis.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus