Puurmanis taas kevadine kalapüügivõistlus

Esimest korda korraldati Puurmanis kalapüügivõistlus ülemöödunud aastal, nüüd on see ettevõtmine uuesti ellu äratatud ning ülehomme, 23. aprillil kogunevad sealsed kalamehed taas oma oskusi võrdlema.

Võistluste korraldaja, haridus- ja teadusministeeriumi tõukefondide osakonnas töötav Jaak Kask lausus, et korraldas Puurmanis kalapüügivõistluse juba kaks aastat tagasi. Ta on kümme aastat võistluspüügiga tegelenud nii Eestis kui välisriikides ja tahab nüüd kalapüüdmise kirge ka Puurmani kandi inimestes õhutada. Eriti tore, kui ka noored inimesed sellest rohkem vedu võtaksid. Puurmanist pärit inimesena on tema soov just oma lapsepõlvemail selline võistlus traditsiooniks muuta. Seega peetaksegi eeloleval laupäeval Puurmanis kalapüügivõistlus „Pedja kevad 2016“.

Kevadisel kalapüügivõistlusel kasutatakse lihtkäsiõnge, mis muudab võistlemise lihtsamaks ja erinevalt jääalusest püügist, pole selleks spetsiaalset kalastamisluba tarvis hankida. Selline võimalus on noortelegi kindlasti sobivam.  

Ülemöödunud aastal osales võistlusel umbes veerandsada huvilist, neist pooled lapsed ja noorukid.

Kala püütakse ainult kaldalt, paadi kasutamine ei ole lubatud. Jaak Kase sõnul ei ole Puurmani paisu juures veepinda piisavalt, et võistlejad sinna paatidega mahuksid. Kaldalt kalapüük on loomulikult ka turvalisem ning võistlejad on võrdsemas olukorras.

Olenevalt veetasemest, võivad korraldajad muuta võistlustingimusi ja sealhulgas ka püügikohti. Võistlustingimused on põhjalikumalt kirjas Puurmani valla kodulehel.  Samas kehtib püügikoha hõivamisel reegel, et kes ees, see mees. Võisteldakse kolm tundi ja Jaak Kase hinnangul sellest nn rahvavõistluseks piisab.

Iga võistlusklassi parim saab nägusa karika ning teiseks ja kolmandaks tulnud saavad medali. Auhindadeks on ka  kalastuskaupluse kinkekaardid ja kalastusvarustus.

Võistluse toetajad on välja pannud ka loosiauhinnad, kus peavõiduks on kahetunnine parvesõit Saadjärvel.

 Jaak Kask kinnitas, et auhinnalaud on rikkalik ning ilma meeneta ei jää ükski võistleja. Osalejaile pakutakse ka sooja suppi, mis valmib Jaak Kase pereliikmete abiga.

Võistlustele on õla alla pannud mitmed toetajad.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus